آخرین آمار شکایت‌های کاربران از خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با انتشار گزارشی از وضعیت شکایتی ثبتی سامانه ۱۹۵ اعلام کرد که بیشترین شکایت‌های کاربران مربوط به شرکت مخابرات ایران است و استان تهران در صدر تعداد شکایت‌های ثبت شده در این سامانه قرار دارد. طبق تازه‌ترین گزارشی که معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر کرده، مجموع شکایت‌های ثبت شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۴۰۰، بیش از ۱۸۳ هزار شکایت بوده که در سال ۱۴۰۱ با ۹‌/ ۷ درصد افزایش به ۱۹۸ هزار شکایت رسیده است.

به گزارش داتیکا به نقل از دنیای اقتصاد، ۲۶۳ شکایت مربوط به سال ۱۴۰۰ و حدود سه هزار شکایت مربوط به سال ۱۴۰۱ اکنون در دست رسیدگی است. نموداری که در این گزارش آمده، نشان می‌دهد بیشترین شکایت در این دو سال به ترتیب مربوط به استان‌های تهران، خراسان رضوی، خوزستان، اصفهان، مازندران و فارس است. بخش دیگری از این گزارش مربوط به تعداد و درصد سهم شکایت‌های ثبت شده در سامانه ۱۹۵ به تفکیک پروانه فعالیت است. بنابراین گزارش، بیش از ۵۰ درصد شکایت‌ها مربوط به خدمات تلفن ثابت و ارتباط داده‌ها (شرکت مخابرات ایران) است. رتبه بعدی شکایت مربوط به ارائه خدمات تلفن همراه است. رتبه سوم به ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت fcp تعلق دارد.

ارائه خدمات پستی، خدمات ارتباطی ثابت servcot، دفاتر پیشخوان خدمات دولت، اپراتور مجازی تلفن همراه، انتقال داده مبتنی بر فناوری بی‌سیم ثابت، صدور پروانه انتقال داده مبتنی بر فناوری بیسیم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند. رتبه نخست مصادیق پرتکرار شکایت‌ها در سامانه ۱۹۵ در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مربوط به قطع ارتباط است. این آمار در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰ درصد و در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۲۶ درصد رسیده است. عدم تضمین کیفیت سرویس ارائه شده، عدم جمع‌آوری سرویس، قطعی سیم‌کارت، عدم تامین کابل سرقت شده، عدم آنتن‌دهی شبکه موبایل، ارائه خدمت پشتیبانی نامطلوب، عدم امکان ارسال یا دریافت پیامک، سرویس پیشتاز از دیگر مصادیقی بوده که در شکایت‌های سامانه ۱۹۵ دارای بیشترین فراوانی بوده‌اند. میانگین زمان پاسخگویی به شکایت‌ها از زمانی ثبت تا پایان بررسی، در سال ۱۴۰۰ حدود ۹ روز کاری بوده که در حال حاضر با تمهیدات انجام شده به هفت روز کاری کاهش یافته است.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست