اخبار عمومی

آمریکا می‌گوید ۹۲ دامنه اینترنتی مورد استفاده ایران را توقیف کرده است

به گزارش داتیکا به نقل از پرسش، وزارت دادگستری آمریکا از ضبط و توقیف ۹۲ دامنه اینترنتی مورد استفاده ایران خبر داده است.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است: ایالات متحده ۹۲ دامنه اینترنتی مورد استفاده ایران را که در عرصه جهانی به کارزار انتشار اطلاعات نادرست مشغول بودند، ضبط کرده است.

در این بیانیه تصریح شده است که چهار دامنه از این ۹۲ دامنه ضبط شده، با پنهان کاری خود را رسانه‌های خبری معتبر معرفی می‌کردند.

همین اینک در این چهار وب سایت تصویری از توقیف آنها توسط وزارت دادگستری آمریکا و اداره تحقیقات فدرال، پلیس اف بی ای ، مشاهده می‌شود.

وزارت دادگستری آمریکا مدعی شده است، وب سایت هایی که توسط این وزارت توقیف شدند «توسط سپاه پاسداران کنترل می‌شدند»، و به انتشار تبلیغات ایران علیه ایالات متحده در سراسر جهان مشغول بودند، تا سیاست خارجی و داخلی آمریکا را تحت تاثیر قرار دهند.

این بیانیه تصریح کرده است چنین اقداماتی نقض «قانون ثبت کارگزاران خارجی» (FARS) است.

دیوید اندرسون، دادستان فدرال کالیفرنیا گفته است، امروز ما ۹۲ دامنه را مسدود کردیم تا کارزار اطلاعات غلط ایران در جهان را متوقف کنیم.

جان بنت، مأمور «اف‌بی‌آی» در سانفرانسیسکو و مسئول این پرونده نیز گفته است، شرکت‌های بزرگ شبکه اجتماعی به این تحقیقات کمک کردند.

وی اضافه کرده است، این تحقیقات با اطلاعات دریافتی که شرکت گوگل ارائه کرد، آغاز شد و سپس با همکاری مشترک شرکت‌های گوگل، فیسبوک و توئیتر انجام شد.

شرکت توئیتر هفته گذشته اعلام کرد که حدود ۱۳۰ حساب کاربری را که به نظر می‌رسد به ایران مرتبط باشند، حذف کرده است.

به ادعای توئیتر، این حساب‌ها تلاش داشتند در بحث همگانی اولین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اختلال ایجاد کنند.

اف‌بی‌آی نیز هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیش از بسته شدن حدود ۱۳۰ حساب کاربری، اطلاعاتی را در اختیار توئیتر قرار داده بود تا «تهدیدهای خارجی» را محدود کند.

برچسب‌ها : ،،

مطالب مرتبط

پوسته‌سازی در فضای مجازی

کارشناسان امنیتی و برنامه‌نویسان، پوسته‌سازی یا ایجاد یک نسخه کپی از پلتفرم اصلی را مخالف امنیت و…
آخرین مطالب : اخبار عمومی

آخرین اخبار

فهرست