اخبار

آپدیت جدید آیفون «iOS 18» با ویژگی‌های بی‌سابقه می‌آید.

به گزارش داتیکا، خبرهای درباره آخرین نسخه سیستم عامل آیفون یعنی iOS منتشر شده‌اند. این نسخه با نام «iOS ۱۸»، به عنوان یکی از بزرگترین به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری در تاریخ iOS شناخته می‌شود.

یکی از به‌روزرسانی‌های بزرگ مورد انتظار، پشتیبانی از سرویس‌های ارتباطی غنی (RCS) در برنامه پیام‌های اصلی است. اپل قبلاً اعلام کرده بود که پشتیبانی از RCS را در سال ۲۰۲۴، برای آیفون‌ها ارائه می‌کند که ویژگی‌های اتصال پلتفرم‌ها را بین تلفن‌های مبتنی بر iOS و Android باز می‌کند. این موارد شامل اشتراک‌گذاری چند رسانه‌ای با وضوح بالاتر، چت‌های گروهی بهبودیافته، رسیدهای دریافت پیام، نشانگرهای تایپ، اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی و پیام‌رسانی از طریق Wi-Fi است.

یکی دیگر از جنبه‌های بزرگ iOS ۱۸، بهبودهای هوش مصنوعی سیری خواهد بود. مارک گورمن، کارشناس بلومبرگ پیشنهاد می‌کند اپل قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد را با مدل زبان بزرگ خود (LLM) به iOS ارائه می‌کند که سیری و سایر برنامه‌های بومی مانند Messages را متحول می‌کند.

ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی اجازه مطرح کردن سوالات میدانی بهبود‌یافته و جملات تکمیلی خودکار را می‌دهد. طبق گزارش‌ها، اپل همچنین در حال بررسی ویژگی‌های هوش مصنوعی برای Apple Music، Pages، Keynote، Xcode و Shortcuts با اتوماسیون وظایف یکپارچه برای کارهای پیچیده است. با این حال، تا زمان اعلام رسمی این به‌‎روزرسانی که احتمالا تابستان انجام خواهد شد، فاصله زیادی داریم.

منبع: همشهری آنلاین
برچسب‌ها : ،،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار

آخرین اخبار

فهرست