اخراج کارمندان آمازون به جرم افشای اطلاعات

آمازون تعدادی از کارمندانش را به دلیل فاش کردن اطلاعات مشتریان برای شرکت های پیمانکار اخراج کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزمودو، شرکت آمازون در هفته گذشته چند نفر از کارمندان خود را به جرم فاش کردن اطلاعات مشتریان به شرکت های پیمانکار (طرف سوم) اخراج کرد. این در حالی است که کمتر از ۶ ماه قبل نیز آمازون به همین دلیل تعدادی از کارمندانش را اخراج کرد.

سخنگوی این شرکت اخبار در این باره را تایید کرده است. از سوی دیگر نشریات خبری مختلف نیز گزارش کرده اند برخی مشتریان آمازون پیام هشداری از شرکت دریافت کرده اند. در این پیام به کاربران هشدار داده شده بود آدرس ایمیل و شماره تماس آنها برخلاف سیاست های آمازون به یک شرکت طرف سوم فاش شده است. در ادامه ایمیل هشدار، آمازون به مشتریانش اطلاع داده کارمند مسئول این امر را شناسایی و اخراج کرده است. بااین وجود بیانیه ای که این شرکت بعدا منتشر کرد، نشان می دهد چند کارمند این شرکت در فرایند افشای اطلاعات مشتریان نقش داشته اند.

آمازون در پاسخ به گیزمودو در بیانیه ای نوشته است:افراد مسئول این امر شناسایی و اخراج شده اند. ما از نیروهای مجری قانون در فرایند پیگرد قانونی افراد خاطی پشتیبانی می کنیم.

اما مانند گذشته، هنوز به طور دقیق شمار کارمندان متخلف یا مشتریانی که اطلاعاتشان فاش شده، هنوز اعلام نشده است.

این تنها مورد افشای اطلاعات کاربران آمازون توسط کارمندان این شرکت نیست.  در یک مورد روزنامه وال استریت ژورنال افشا کرد شواهدی در اختیار دارد که نشان می دهد چند کارمند آمازون اطلاعات مشتریان را در قبال رشوه در اختیار فروشندگان قرار می دهند.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست