اریکسون: 5G انتظارات مشترکان را برآورده نکرده است

براساس مطالعاتی که کمپانی سوئدی اریکسون انجام داده است، مشخص شد که بسیاری از کاربران گوشی‌های موبایل 5G یا هنوز اشتراک خدمات نسل پنجم را ندارند یا انتظار سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های نوآورانه‌تری را داشته‌اند.

به گزارش داتیکا به نقل از ایستنا، اریکسون گفته است این تحقیقات تاکنون بزرگترین مطالعه صورت گرفته روی مشترکان 5G بوده است که نمایانگر نظرات 1.3 میلیارد کاربر موبایل و 220 میلیون کاربر 5G در دنیا است که ماه دسامبر گذشته در 26 کشور دنیا صورت گرفته است.

این تحقیقات روی تاثیر 5G بر مشترکان و انتظاراتی که آنها از این فناوری داشته‌اند، متمرکز بوده است.

در مقایسه با گزارشی که دو سال پیش اریکسون منتشر کرده بود، مشخص شد تمایل کاربران به ارتقا به 5G دو درصد افزایش یافته است. اگر این رقم بسیار پایین به نظر می‌آید، به این دلیل است که برخی کشورها از جمله چین، اندونزی و فرانسه رویکردی بر عکس سایر کشورها داشته‌اند. بنا به دلایلی هم تنها تعداد اندکی از کاربران در برخی کشورها تمایل به ارتقای فناوری موبایل خود به 5G دارند. این درحالیست که اریکسون بر این گمان است که در سال جاری حدود 300 میلیون کاربر دیگر به شبکه 5G مهاجرت خواهند کرد.

براساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد 22 درصد از مشترکانی که گوشی 5G دارند، هنوز از تعرفه‌های 4G استفاده می‌کنند و بیانگر آن است که اپراتورهای آنها در راه‌اندازی شبکه یا فروش سرویس نتوانسته‌اند به خوبی عمل کنند.

از سوی دیگر، 4 درصد از کاربران فرض را بر این داشتند که روی شبکه 5G قرار دارند و از بسته‌های تعرفه‌ای آن استفاده می‌کنند درحالیکه اینطور نبود و تنها چهار درصد به صورت واقعی و زنده از شبکه 5G بهره می‌بردند.


یافته‌های این تحقیق حاکی از آن است که آن دسته از مشترکانی که اشتهای سیری‌ناپذیری برای دیتای موبایل دارند، از دسته کاربرانی هست که پیش از سایرین به 5G مهاجرت می‌کنند.

در همین حال 70 درصد از شرکت‌کنندگان در این تحقیقات از میزان دسترسی به سرویس‌های نوآورانه ناراضی هستند و منتظر عرضه اپلیکیش‌های جدیدی هستند که بتوانند از مزیت‌های 5G بهره‌مند شوند.

در پایان این تحقیق، اریکسون بار دیگر به اپراتورها تاکید کرده است مشارکت خود را برای راه‌اندازی شبکه‌های 5G افزایش دهند و پیشنهاد کرده است عرضه کاربردهای جدید به جای سرعت، راهبرد اصلی برای توسعه این فناوری است.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری ارتباطات

آخرین اخبار

فهرست