اخبار عمومی

افزایش ضریب نفوذ اینترنت موبایل؛ پرچم‌داری اپراتور اول در گروه تلفن همراه

در شش ماه نخست امسال ضریب نفوذ اینترنت نسل سوم و چهارم در ایران به ۹۱.۰۷ درصد که نسبت به سه ماهه نخست امسال رشدی سه درصدی داشته است و همراه اول با رشد ۵.۹۶ درصدی در این بازه زمانی توانسته فاصله‌اش را با سایر رقبا بیشتر کند و پیشگام افزایش ضریب نفوذ اینترنت در ایران باشد.

به گزارش داتیکا به نقل از اعتمادآنلاین در شش ماه نخست امسال ضریب نفوذ اینترنت نسل سوم و چهارم در ایران به ۹۱.۰۷ درصد که نسبت به سه ماهه نخست امسال رشدی سه درصدی داشته است و همراه اول با رشد ۵.۹۶ درصدی در این بازه زمانی توانسته فاصله‌اش را با سایر رقبا بیشتر کند و پیشگام افزایش ضریب نفوذ اینترنت در ایران باشد.

طبق جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سه ماهه دوم سال ۹۹ «همراه اول» به عنوان بزرگترین اپراتور اینترنت سیار کشور با در اختیار گرفتن بیشترین تعداد مشترکان اینترنتی ۳G و ۴G، نقش مهمی در پیشبرد سیاست‌های دولت در تحقق دولت الکترونیک و آموزش از راه دور بازی کرده است.

طبق داده‌های آماری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مشترکان اینترنت نسلهای ۳ و ۴ همراه اول در شش ماه نخست امسال حدود ۳۷ میلیون و ۸۲۰ هزار رسیده که رشد ۵.۹۶ درصدی نسبت به سه ماهه ابتدایی ۹۹ داشته و حدود ۴۹.۴۲ درصد از کل مشترکان اینترنت ایران را پوشش داده است.

در مقابل مجموع مشترکان اینترنت نسل‌های ۳ و ۴ ایرانسل ۳۵ میلیون و ۴۵۷ هزار است که ۴۶.۳۴ درصد از کل مشترکان پهن باند ۳G و ۴G را در اختیار گرفته و حدود ۳ درصد اختلاف با اپراتور اول دارد و این عدد برابر با ۲.۵ میلیون جمعیت است که پر کردن این خلاء برای اپراتور دوم کشور با سرمایه گزافی همراه است؛ به همین دلیل به نظر می رسد همراه اول در این بخش همچنان یکه تاز باقی می ماند، زیرا رایتل به عنوان سومین اپراتور کشور هم تنها سهمی ۴.۲۶ درصد از کل مشترکان پهن باند را دارد که فاصله بسیار زیادی را با بقیه رقبا حفظ کرده است.

مقایسه آمار پوشش اینترنت اپراتورها حاکی از این است که همراه اول در سال جاری علاوه بر اینکه توانسته صدرنشینی خود را همچنان حفظ کند، فاصله خود را با اپراتورهای دیگر بیشتر کرده است، برای نمونه در سه ماهه دوم سال جاری بیش از ۲ میلیون مشترک به سطح پوشش دهی ۳ و ۴ همراه اول اضافه شده اند، در حالی که در مقایسه همین محدوده زمانی حدود یک میلیون مشترک به سطح پوشش دهی ایرانسل اضافه شده و این آمار حاکی از این است که همراه اول در سه ماهه دوم امسال نسبت به سه ماهه آخر سال گذشته رشدی ۱۱.۵۶ درصدی در این شاخص تجربه کرده و تعداد مشترکان اینترنت نسل‌های سوم و چهارم آن به بیش از ۳۷ میلیون و ۸۲۰ هزار رسیده است.

در حالی که ایرانسل رشدی ۱۰.۸۸ درصد داشته و تعداد مشترکانش کمی بیشتر از ۳۵ میلیون و ۴۵۰ هزار رسیده است و رایتل در این شش ماه با رشدی ۴.۳ درصدی توانسته تنها تعداد مشترکانش را به حدود ۳ میلیون و ۲۵۲ هزار برساند که این عدد در مقابل مجموع جمعیت دارای موبایل هوشمند بسیار ناچیز است.

به عبارت دیگر هم‌اکنون ۷۶ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۱۷۹ مشترک اینترنت ۳G و ۴G با ضریب نفوذ ۹۱.۰۷ درصد در کشور داریم و این آمار همچنان رو به رشد است، چراکه در سه ماهه نخست امسال ضریب نفوذ اینترنت در ایران حدود ۸۷.۲۶ درصد بود و در سه ماهه دوم رشدی سه درصدی داشته است.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی

آخرین اخبار

فهرست