امکان انتقال چت‌ها از واتساپ به تلگرام

راه کوچ کاربران از واتساپ به تلگرام هموارتر شد. به‌روزرسانی اخیر تلگرام به کاربران اجازه می‌دهد بدون مدفون‌کردن خاطراتشان واتساپ را حذف کنند.

باتوجه‌به سیاست‌های جدید واتساپ درباره‌ی حفظ حریم شخصی کاربران، خیل عظیمی از کاربران در سراسر دنیا درحال کوچ به سایر پلتفرم‌های پیام‌رسان هستند. یکی از این پلتفرم‌ها که اکنون مورد توجه عده‌ی بسیاری از کاربران قرار گرفته تلگرام است.

حالا تیم خوش‌فکر تلگرام با به‌روزرسانی بسیار هوشمندانه و خارق‌العاده‌ی خود میزبان کاربران بیشتری خواهند بود. تلگرام در به‌روزرسانی اخیر این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‌دهد که تاریخچه‌ی چت‌های خود را از دیگر پلتفرم‌های پیام‌رسان به‌خصوص واتساپ، به پلتفرم تلگرام منتقل کنند. این قابلیت بدین معنا است که با حذف حساب کاربری واتساپ می‌توانید همچنان چت‌های خود را حفظ کنید و به پیام‌رسان تلگرام کوچ کنید. این قابلیت روی سیستم‌عامل iOS با به‌روزرسانی نسخه‌ی ۷٫۴ تلگرام ارائه شده است.

تلگرام اعلام کرده است که متعاقبا این قابلیت در به‌روزرسانی بعدی اندروید نیز عرضه خواهد شد. براساس توضیحات تغییرات آپدیت تلگرام، درکنار پلتفرم واتساپ، کاربران می‌توانند چت‌های خود را از سرویس‌های پیام‌رسان Line و KakaoTalk نیز به تلگرام منتقل کنند. طبق آزمون‌های کارشناسان کاربران تلگرام در سیستم‌عامل آی‌او‌اس اکنون می‌توانند در نسخه‌ی ۷٫۴٫۱ این اپلیکیشن، چت‌های واتساپ را منتقل کنند و گفت‌وگوی خود را همچنان ادامه دهند؛ البته پیش‌شرط استفاده از قابلیت انتقا چت این است که هردو کاربر واتساپ، حساب کاربری تلگرام داشته باشند و شماره‌تلفن یکدیگر را در فهرست مخاطبان خود ذخیره کنند.

این قابلیت درحالی ارائه شده که تعداد کاربران فعال تلگرام در سراسر دنیا به رقم نیم‌میلیارد نفر رسیده است. ازسویی‌دیگر، درپی ریزش کاربران فعال واتساپ این شرکت اعلام کرد که اجرایی شدن قوانین جدید حریم خصوصی را سه ماه به ‌تأخیر خواهد انداخت و تأکید داشته است که سیاست‌های جدید حفظ حریم شخصی این پلتفرم به‌هیچ‌عنوان امنیت چت‌ها و اطلاعات شخصی کاربران را به‌خطر نمی‌اندازد. با‌این‌حال، قابلیت جدید تلگرام قطعا افراد بیشتری را وسوسه می‌کند که بدون دردسر از واتساپ کوچ کنند.

آموزش انتقال چت از واتساپ به تلگرام
انتقال چت‌ها به‌وسیله‌ی این قابلیت به‌صورت جداگانه انجام می‌شود؛ اما ظاهرا در واتساپ علاوه‌بر چت‌های فرد‌به‌فرد، چت‌های گروهی نیز قابل انتقال به تلگرام هستند.

برای وارد‌کردن چت‌ها از سرویس‌های پیام‌رسان فیسبوک روی iOS کاربران می‌توانند به روش زیر عمل کنند.

در مرحله‌ی اول یکی از گفت‌وگوها را در واتساپ بازکنید و روی نام گروه یا نام مخاطب در بالای صفحه ضربه بزنید تا به صفحه‌ی اطلاعات پروفایل کاربر هدایت شوید. سپس در این صفحه روی گزینه‌ی Export Chat بزنید تا برگه‌ی اشتراک‌گذاری در آی‌او‌اس به‌نمایش درآید و تلگرام را انتخاب کنید. درنهایت باید یک چت در تلگرام را انتخاب کنید تا پیام‌ها از واتساپ به چت موردنظر منتقل شوند.

برای انتقال چت از واتساپ به تلگرام در سیستم‌عامل اندروید کاربران باید روی دکمه‌ی سه‌نقطه در سمت راست نوار بالای صفحه‌ی چت ضربه بزنند و از بین گزینه‌های به‌نمایش درآمده More را لمس کنند تا گزینه‌ی Export Chat را پیدا کنند.

هر پیامی که از پلتفرم‌های دیگر به تلگرام منتقل شود یک برچسب Imported خواهد داشت که نشان می‌دهد این پیام‌ها در چه تاریخی ارسال شدند و در چه زمانی به تلگرام منتقل شدند. همچنین، پیام‌های منتقل‌شده به همه‌ی افراد حاضر در گفت‌وگو نشان داده خواهد شد. از دیگر جزئیات این قابلیت می‌توان به تنظیمات انتقال چت‌ها همراه تصاویر یا بدون تصاویر و فایل‌های چندرسانه‌ای ارسال‌شده اشاره کرد. دقت داشته باشید که چت‌های انتقالی براساس زمان انتقال آن‌ها نشان داده می‌شوند و نه زمانی‌که در اصل ارسال شده‌اند.

دیگر قابلیت‌های عرضه‌شده در به‌روزرسانی جدید تلگرام شامل تنظیم انفرادی حجم صدا برای هر فرد در چت یا گزارش‌کردن گروه‌ها و کانال‌های جعلی می‌شود که درتلاش هستند هویت افراد مشهور یا سازمان‌های شناخته‌شده را جعل کنند.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست