انتقال بیت کوین از طریق ایمیل

یک شرکت آمریکایی حق ثبت اختراعی را گرفته است که امکان انتقال بیت کوین از طریق ایمیل را می دهد و به این ترتیب به کاربرد گسترده‌تر بیت کوین و ارز مجازی کمک می‌کند.

یک شرکت آمریکایی حق ثبت اختراعی را گرفته است که امکان انتقال بیت کوین از طریق ایمیل را می دهد و به این ترتیب به کاربرد گسترده‌تر بیت کوین و ارز مجازی کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از تسنیم، بیت کوین و ارزهای مجازی در تلاشند کاربری آسان سیستم مالی سنتی را به دست آورند.

 بانکداری آنلاین، نرم افزارهای موبایل و سیستم های بین المللی انتقال دیجیتال پول، سرویس های سنتی بانکی را به قرن بیست و یکم رسانده اند ولی کیف پول های عجیب بیت کوین و تبادلات فنی، اکثر کاربران پیشرفته اینترنت را گیج کرده است.

 و حالا مدیر اجرایی شرکت آمریکایی کوین بیس که پلتفرمی برای خرید و فروش بیت کوین و ارز مجازی ارائه می دهد و مقر آن در سان فرانسیسکو است، حق ثبت اختراعی را گرفته که به بیت کوین امکان انتقال از طریق ایمیل را می دهد. به این ترتیب می‌توان به کاربرد گسترده تر بیت کوین و ارز مجازی کمک کرد.

 این اختراع که حق ثبت آن در اوایل ماه جاری اعطا شد، سیستمی را توصیف می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد پرداخت های بیت کوین را با استفاده از آدرس ایمیل خود که متصل به یک ارز مجازی است، انجام دهند.

 در جزئیات حق ثبت این طرح آمده است:«  بیت کوین می‌تواند از طریق یک آدرس ایمیل فرستاده شود. سیستم کامپیوتر میزبان هیچ هزینه ای را نمی پردازد. این تبادل فوری به تاجران و مشتریان اجازه می‌دهد از قیمت ارز محلی استفاده کنند. این نوع خرید و فروش بیت کوین به کاربران این امکان را می‌دهد قیمتی را که می‌خواهند برای فروش و خرید بیت کوین به تاجران ارائه دهند».

این فناوری قدمی بزرگ برای استفاده از بیت کوین است. چیزی که مدت هاست هدف برایان آرمسترانگ، مدیرعامل شرکت کوین بیس بوده است.

آرمسترانگ در اوایل سال جاری میلادی گفت که قصد دارد از بیت کوین برای ایجاد یک سیستم مالی جامع استفاده کند و عقیده دارد کوین بیس پنج سال آینده کمتر به تجارت می پردازد.

آرمسترانگ در ماه اوت گفت:«هدف کوین بیس ایجاد آزادی اقتصادی بیشتر برای تمام مردم و کسب و کارها در سراسر جهان تا ۱۰ سال آینده است».

قیمت بیت کوین در نیمه دوم ۲۰۱۹ روند رو به کاهشی داشته است ولی به نظر می‌رسد سال جاری میلادی را با قیمت دو برابر  ابتدای سال به پایان برساند.

 شایعاتی در این مورد که برخی از بزرگترین شرکت‌های فناوری دنیا به سمت بیت کوین و فضای مجازی پیش می روند، بازار بیت کوین را در اوایل سال جاری میلادی رونق داد ولی طرح های فیس بوک برای ساخت ارز دیجیتال مخصوص به خود رهبران آمریکا را نگران کاهش سلطه دلار آمریکا کرد و باعث شد انتقاد از این فناوری افزایش یابد.

 مارک کوبان، میلیاردر فناوری در اوایل همین ماه هشدار داد:« استفاده از بیت کوین بسیار سخت، هک کردن آن بسیار آسان، از دست دادن آن بسیار راحت، فهم آن بسیار مشکل و ارزش گذاری آن بسیار سخت است». وی اضافه کرد بزرگترین مانع بیت کوین قانع کردن مردم برای استفاده از آن است.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری ارتباطات

آخرین اخبار

فهرست