اپل رکورددار سقوط فروش در بازار رایانه شد

فروش رایانه‌های شخصی اپل در سه ماهه نخست ۴۰.۵ درصد کاهش یافت و شروع دشوار سال برای سازندگان رایانه شخصی را نشان داد که هنوز با انبار شدن موجودی فروش نرفته، دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش داتیکا به نقل از آی تی من، جدیدترین گزارش موسسه تحقیقاتی آی‌دی‌سی نشان داد در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ که از افزایش تقاضا مشاهده شده در موج دورکاری دوران پاندمی کووید، خبری نبود، مجموع فروش همه سازندگان رایانه شخصی، ۲۹ درصد کاهش یافت و به ۵۶.۹ میلیون دستگاه رسید و به پایین سطح فروش از اوایل سال ۲۰۱۹ نزول کرد.

در میان شرکت‌های بزرگ سازنده رایانه شخصی، گروه لنوو و دِل تکنولوژیز، کاهش بیش از ۳۰ درصدی فروش را به ثبت رساندند. در حالی که فروش شرکت هیولت پاکارد (HP)، ۲۴.۲ درصد کاهش داشت. هیچ برند بزرگی از این کاهش در امان نماند و شرکت ایسوس‌تِک با کاهش فروش ۳۰.۳ درصدی، حلقه پنج برند برتر این بازار را کامل کرد.

کندی هزینه مصرفی طی سال گذشته، به کاهش دو رقمی فروش تلفن هوشمند و اشباع عرضه بزرگترین تولید کنندگان تراشه حافظه در جهان منجر شده است. سامسونگ الکترونیکس که تراشه حافظه برای دستگاه‌های قابل‌حمل و همچنین رایانه های رومیزی و لپ تاپ تولید می‌کند، هفته گذشته پس از انتشار گزارش ضعیف‌ترین سود این شرکت از زمان بحران مالی سال ۲۰۱۹، اعلام کرد تولید تراشه حافظه را کاهش می‌دهد.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات،لبه دانش،موبایل و تبلت

آخرین اخبار

فهرست