اخبار عمومی

اپل هشدار داد؛هنگام خواب، آیفون درحال شارژ را زیر بالش، پتو یا بدن خود قرار ندهید!

اپل هشدار می‌دهد که رعایت‌نکردن دستورالعمل‌های ایمنی می‌تواند منجر به آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی، جراحت یا آسیب به آیفون یا سایر اموال شود.
اپل هشدار می‌دهد که رعایت‌نکردن دستورالعمل‌های ایمنی می‌تواند منجر به آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی، جراحت یا آسیب به آیفون یا سایر اموال شود. 
به گزارش داتیکا به نقل از دیجیاتو، اکثر کاربران پیش از خوابیدن معمولاً موبایل خود را به شارژر متصل می‌کنند. اکنون اپل در صفحه پشتیبانی خود اعلام کرده است زمانی که آیفون را شارژ می‌کنید باید موبایل، آداپتور یا کابل شارژر امکان تهویه و دمای مناسبی داشته باشند و نباید آن‌ها را زیر پتو، بالش یا بدن خود قرار دهید. اپل هشدار می‌دهد که رعایت‌نکردن این دستورالعمل‌های ایمنی می‌تواند منجر به آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی، جراحت یا آسیب به آیفون یا سایر اموال شود.
براساس اعلام اپل در صفحه پشتیبانی خود، آیفون، آداپتور و شارژر بی‌سیم خود را هنگام استفاده یا شارژکردن، در مکانی با تهویه مناسب نگه دارید. اگر آیفون شما درحال شارژ باشد، نباید برای مدتی طولانی با بدن شما درتماس باشد، همچنین نباید آن را زیر پتو یا بالش قرار دهید. این نکات مخصوصاً زمانی باید رعایت شوند که می‌خواهید به خواب بروید و یا شرایط فیزیکی خاصی دارید که نمی‌توانید افزایش دمای گوشی را تشخیص دهید.

پیشنهادهای ایمنی اپل برای شارژکردن آیفون

در برخی موارد، بر اثر افزایش دمای آیفون هنگام شارژ، مخصوصاً اگر دمای اطراف گوشی نیز گرم باشد، ممکن است آتش‌سوزی رخ دهد. البته این مورد تنها به آیفون محدود نمی‌شود و هر موبایل یا دستگاه دیگری ممکن است در هنگام شارژشدن افزایش دما داشته باشد و باید نکات ایمنی را رعایت کرد.

اپل در صفحه پشتیبانی خود بار دیگر به این نکته مهم اشاره کرده است که حتماً از آداپتور و کابل مخصوص اپل برای شارژکردن آیفون خود استفاده کنید. هرچند آداپتورهای اپل معمولاً گران‌ هستند و شاید بتوان با قیمت ارزان‌تری آداپتور دیگری را خرید، اما اپل تأکید می‌کند که اگر آداپتور شرکت شخص ثالثی تهیه می‌کنید، باید نشان MFi (ساخته‌شده برای آیفون) را داشته باشد.

اپل همچنین می‌گوید که استفاده از کابل‌ها یا شارژرهای آسیب‌دیده و مرطوب می‌تواند باعث آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی، جراحت یا آسیب به آیفون یا سایر اموال شود. غول فناوری از شما می‌خواهد که به موارد زیر در آداپتور برق خود توجه کنید، زیرا هریک از این شرایط خطرناک است و باید نشانه‌ای برای خرید یک آداپتور شارژ جدید تلقی شود:

  • دوشاخه یا شاخه‌های آداپتور آسیب دیده است.
  • کابل شارژ فرسوده شده است.
  • آداپتور برق در معرض رطوبت بیش‌ازحد قرار گرفته یا مایعی به داخل آن نفوذ کرده است.
  • محفظه آداپتور در اثر افتادن آسیب دیده است.

لازم به ذکر است که هرچند این نکات از سوی اپل مطرح شده‌اند، اما باید برای گوشی‌های سایر برندها نیز درنظر گرفته شوند.

برچسب‌ها : ،،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی

آخرین اخبار

فهرست