ایران در جمع دو سه کشور دارای بالاترین نرخ رشد توسعه فناوری ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: بنابر گواه سازمان جهانی مخابرات، ایران در جمع دو سه کشور دارای بالاترین نرخ رشد توسعه فناوری ارتباطات قرار دارد.
به گزارش داتیکا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،محمدجواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: ایران بالاترین رشد ارتباطاتی را در میان کشور‌های منطقه دارد و در توسعه زیرساخت‌های آی سی تی، جزء کشور‌هایی هستیم که بالاترین میزان دسترسی را داریم.
آذری جهرمی افزود: ایران رتبه نخست تعداد مشترکان را در منطقه دارد. بنابر گواه سازمان جهانی مخابرات، ایران در جمع دو سه کشور دارای بالاترین نرخ رشد توسعه فناوری ارتباطات قرار دارد.
وی با بیان اینکه نزدیک نفوذ ۱۰۰ درصدی هستیم، افزود: ایران به لحاظ تعداد مشترک رتبه اول منطقه را دارد. ۹۸ درصد جمعیت ایران به پهنای باند ارتباطی دسترسی دارند.
آذری جهرمی گفت: از لحاظ مقرون به صرفه بودن هزینه‌های ارتباطی، جایگاه دوم منطقه را داریم و این نوید خوبی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برنامه ششم توسعه ما را موظف کرده است که باید تمام روستا‌های کشور به اینترنت پر سرعت متصل باشند.

آذری جهرمی با اشاره به مزایای سامانه دیار (سامانه توسعه روستایی) گفت: ۸۰ درصد روستا‌های کشور به این سامانه تجهیز می‌شوند.
آذری جهرمی گفت: کار‌های ناتمام و عقب افتاده در بشاگرد، قسمتی از سیستان و در بخشی از زنجان مثل خدابنده باقی مانده است که امیدورام تا پایان دولت این کار‌ها به سرانجام برسد و به نفوذ ۱۰۰ درصدی برسیم.
وی افزود: کرونا بحث ارتباطی را به چالش کشید. بیش از ۱۳ ملیون دانش آموز و بیش از ۴ میلیون دانشجو از ظرفیت فضای مجازی ملی استفاده کردند هر چند سیاه نمایی‌هایی در این باره وجود داشت.
آذری جهرمی گفت: ارتباط خوبی بین مردم و دولت ایجاد شده است و ما هم از این فضای مطالبه گری استفاده کردیم و بسیاری از مشکلات ارتباطی برطرف شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: البته بخش زیادی از کاستی‌ها، دسترسی به ابزار‌های ارتباطی در مناطق محروم است که باید بودجه کافی برای این در نظر گرفته شود. تامین ابزار‌های ارتباطی برای دانش آموزان ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۵ برابر بودجه این وزارتخانه است. این کار در حوزه کاری وزارت ارتباطات نیست، اما در برقراری عدالت آموزشی تلاش می‌کنیم.
محمدجواد آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: بیش از ۸۰ درصد زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعاتی فراهم شده است؛ مثل فضای آموزشی و … از شبکه ملی اطلاعات استفاده می‌شود. به زودی گزارش مکتوب درباره اقدامات انجام شده در حوزه مابقی فضای زیرساختی شبکه ملی اطلاعات ارائه می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: فضای مجازی ساختار بسیاری از موضوعات از جمله خبر را تغییر داده است و باید به این امر توجه شود.
آذری جهرمی گفت: امنیت در فضای مجازی نسبی است و این جزء ذات فضای مجازی است، اما وضع امنیتی ایران بهتر و قابل قبول است.
وی افزود: در حوزه امنیتی اتفاقات خوبی در سطح کشور افتاده است.
آذری جهرمی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: رهبر انقلاب افق‌های دور را می‌بینند و ما باید تلاش کنیم به آن افق برسیم.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری ارتباطات

آخرین اخبار

فهرست