ایسوس سریع‌ترین مانیتور جهان را معرفی کرد

سال گذشته، شایعه شده بود ایسوس اولین‌بار مانیتورهایی با نرخ نوسازی ۳۶۰ هرتز را معرفی کرده است؛ اما این خبر دروغ آوریل بود که اکنون به واقعیت پیوسته است.

به گزارش زومیت در CES 2020، ایسوس مانیتور ۳۶۰ هرتزی را به واقعیت تبدیل کرد و مانیتور گیمینگ ۲۴/۵ اینچی با کیفیت ۱۰۸۰p و فناوری G-Sync انویدیا و نرخ نوسازی ۳۶۰ هرتز را معرفی کرد. ایسوس ادعا می‌کند این مانیتور گیمینگ اولین مانیتور ۳۶۰ هرتز با فناوری G-Sync در جهان است و برای بازی‌های رقابتی و ورزشی e-sports طراحی شده است. در این مانیتور، علاوه‌بر پشتیبانی از G-Sync، حالت overdrive نیز وجود دارد که برای واکنش سریع در بازی‌ها بهترین عملکرد را دراختیار گیمرها قرار خواهد داد. ایسوس ادعا می‌کند تمامی فناوری‌های ارائه‌شده در این مانیتور به افزایش سرعت آن کمک خواهد کرد.

درواقع، ایسوس و انویدیا با همکاری یکدیگر روی این مانیتور کار کرده‌اند که درمقایسه‌با برترین مانیتورهای گیمینگ با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز ۵۰ درصد سرعت بیشتر دارد. مانیتور جدید ایسوس با عنوان ROG Swift 360 معرفی شده و قرار است تا اواخر امسال به بازار عرضه شود.

ROG Swift 360

مانیتور جدید ROG Swift 360 مبتنی‌بر پنل ۲۴/۵ اینچی ساخت AU Optronic است و قابلیت کار با حداکثر سرعت ۳۶۰ هرتز را دارد. این سرعت از مانیتورهای گیمینگ پیشرفته‌ی ۱۲۰ و ۲۴۰ هرتزی پیشی می‌گیرد و جهش بزرگی محسوب می‌شود. متأسفانه هنوز NVIDIA فاش نکرده از چه نوع پنلی در این مانیتور استفاده شده است؛ اما همه‌ی مانیتورهای ۲۴/۵ اینچی G-Sync با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز که تا امروز عرضه شده‌، از پنل TN بهره برده‌اند؛ بنابراین، احتمال دارد این مانیتور جدید نیز با پنل TN ارائه شود.

ROG Swift 360

انویدیا و ایسوس جزئیات و مشخصات فنی بیشتری منتشر نکرده‌اند. این دو شرکت با همکاری یکدیگر روی این مانیتور کار کرده‌اند تا نرخ فریم بیشتری ارائه دهند. انویدیا ادعا می‌کند این نرخ فریم درخورتوجه نمایش تصاویر انیمیشنی را بسیار نرم‌تر خواهد کرد و بهترین عملکرد را درزمینه‌ی گیمینگ خواهد داشت. براساس گزارش‌های منتشرشده، این مانیتور ۳۶۰ هرتزی شش‌برابر سریع‌تر از مانیتور معمولی یا تلویزیون خواهد بود. البته برای اثبات عملکرد این مانیتور که به‌عنوان سریع‌ترین مانیتور جهان معرفی شده، باید آن را با مدل‌های ۱۴۴ و ۲۴۰ هرتزی مقایسه کرد تا پیشرفت آن مشخص شود. ناگفته نماند مانیتور ROG Swift 360Hz ایسوس تا اواخر سال جاری میلادی روانه‌ی بازار نخواهد شد و ایسوس هنوز درباره‌ی تاریخ عرضه یا قیمت‌ دقیق آن صحبتی نکرده است.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی

آخرین اخبار

فهرست