باج درخواستی مجرمان سایبری بیشتر شده است

داتیکا- طبق گزارشی جدید بازه اختلال در سرویس رسانی شرکت ها و سازمان ها به دلیل حملات سایبری نسبت گذشته بیشتر شده و علاوه بر آن باج درخواستی مجرمان سایبری نیز بیشتر شده است.

به گزارش داتیکا، به نقل از زد دی نت، طبق گزارشی جدید حملات بدافزاری اختلالات بیشتری ایجاد می کنند و مدت زمان اختلال در سرویس رسانی سازمان های قربانی این حملات در حال افزایش است.طبق گزارش Ransome Marketplace Report متعلق به شرکت امنیت سایبریCoveware ، حمله باج افزاری به طور متوسط ۱۶.۲ روز اختلال در سرویس رسانی ایجاد می کند. این در حالی است که در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ میلادی، این شاخص ۱۲.۱ روز بود.

افزایش مدت زمان امتداد اختلال در سرویس رسانی به دلیل ازدیاد تعداد حملات سایبری علیه شرکت ها است. زیرا شرکت ها باید چند هفته صرف ترمیم و بازیابی سیستم های خود کنند.

بیل سیگل مدیر ارشد اجرایی Coveware در این باره می گوید: شرکت ها باید گستره فرایندهای ترمیم و بازیابی سرویس ها هنگام حمله سایبری را  درک کنند. برقراری دوباره اتصال  و ذخیره حجم انبوهی از اطلاعات وقت گیر است. این پروژه ای بزرگ است و باید فراتر از بحث و گمانه زنی اقداماتی انجام داد.

همچنین این گزارش اشاره می کند تقاضای باج از سوی مجرمان سایبری نیز در حال افزایش است. این درحالی است که متوسط مبلغ باج نیز طی چندماه اخیر در فضای سایبری ۲ برابر شده است. طبق آمار بین جولای تا سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی متوسط باج درخواستی مجرمان سایبری ۴۱هزار و ۱۹۸ دلار بود. اما در بازه اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۹، این رقم به ۸۴ هزار و ۱۱۶ دلار رسیده است.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست