اخبار عمومی

بررسی پیش نویس «سند نظام حکمرانی داده» در مرکز ملی فضای مجازی 

بررسی پیش نویس «سندنظام حکمرانی داده» در مرکز ملی فضای مجازی آغاز شد.

بررسی پیش نویس «سندنظام حکمرانی داده» در مرکز ملی فضای مجازی آغاز شد.

به گزارش داتیکا به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، پیش‌نویس سند نظام حکمرانی داده کشور که از مجموعه اسناد ذیل سند راهبردی در فضای مجازی است، در نشست کمیسیون عالی تنظیم مقررات کشور با حضور اعضای کمیسیون و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط بررسی شد.

این سند که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ده فصل تهیه شده، به دنبال ایجاد مسیر و نقشه راهی است تا در کنار محافظت از سرمایه‌های اطلاعاتی و بومی، زمینه بهره‌مندی لایه‌های مختلف مدیریت کشور اعم از حکمرانان و سیاستگذاران، صاحبان کسب و کار و عامه مردم را از ظرفیت داده‌های کشور فراهم کند.

در افق در نظر گرفته شده برای این سند تا سال ۱۴۱۰ کشور باید زیست بوم داده یکپارچه، هماهنگ و کارآمد به منظور حکمرانی، اقتدار آفرینی، مدیریت و بهره برداری شفاف و امن از داده‌ها برای ایجاد ارزش در راستای منافع ملی به کمک به‌روزترین ابزارها، استانداردها و رویه‌ها ایجاد کند.

همچنین کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی در ادامه این نشست، در راستای تکلیف شورای عالی فضای مجازی در مصوبه هشتاد و یکم اولویت‌های قانونی کشور در این حوزه را احصاء کرده و مقرر شد تا پیش‌نویس اولیه آن پس از بحث و بررسی در جلسات آتی، جهت ارائه در صحن شورای عالی فضای مجازی نهایی شود.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

​علم داده در خدمت بشر

در دنیای امروز داده‌ها اهمیت بالایی دارند و به طلا تبدیل شده‌اند. البته امکان دارد افراد بسیاری…
آخرین مطالب : اخبار عمومی

آخرین اخبار

فهرست