اخبار عمومی

برقراری تماس تلفنی با ChatGPT

بخشی از برنامه‌های «جادویی» OpenAI برای مراسم موردانتظار دوشنبه فاش شدند.

وب‌سایت The Information در گزارشی اختصاصی به‌نقل از منابع آگاه می‌نویسد که شرکت OpenAI در چند وقت اخیر «مدل هوش مصنوعی چندوجهی جدیدی» را به مشتریانش نشان داده است که می‌تواند افزون‌بر حرف زدن با کاربر، اشیاء را شناسایی کند.

OpenAI تأیید کرده است که دوشنبه‌شب (به وقت ایران) مراسم بسیار مهمی برگزار می‌کند. وب‌سایت The Information می‌گوید احتمالاً هوش مصنوعی جدید بخشی از پروژه‌هایی است که در مراسم دوشنبه به‌نمایش درمی‌آیند.

به‌ادعای منابع آگاه، مدل هوش مصنوعی جدید OpenAI سریع‌تر است و تصاویر و صدا‌ها را با دقت بیشتری تفسیر می‌کند. ظاهراً این مدل به اعضای تیم پشتیبانی شرکت‌ها امکان می‌دهد که لحن صدای مشتریان را بهتر بفهمند و سخنان طعنه‌آمیز را متوجه شوند. در بخشی از گزارش The Information، گفته شده است که مدل هوش مصنوعی جدید ازلحاظ تئوری به دانش‌آموزان در درس ریاضی و ترجمه‌ی علائم دنیای واقعی کمک خواهد کرد.

ظاهراً مدل هوش مصنوعی جدید OpenAI می‌تواند هنگام پاسخ به برخی از انواع پرسش‌ها عملکرد بهتری از GPT-۴ Turbo از خود نشان دهد؛ اما همچنان مستعد این است که با اعتمادبه‌نفس کامل، پاسخ‌های اشتباه به‌نمایش دربیاورد.

گفته می‌شود که OpenAI در حال آماده‌سازی قابلیت جدیدی است که ChatGPT به‌لطف آن توانایی برقراری تماس تلفنی را دریافت خواهد کرد. ظاهراً OpenAI سرور‌های ویژه‌ای را فراهم کرده است که مخصوص ارتباطات بلادرنگ صوتی و ویدئویی خواهند بود.

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، اعلام کرده است که در مراسم دوشنبه از رونمایی مدل زبانی GPT-۵ خبری نخواهد بود؛ اما چیزی «جادویی» به‌نمایش درمی‌آید. وب‌سایت The Information می‌گوید که مدل زبانی یادشده احتمالاً تا پیش از پایان سال ۲۰۲۴ دردسترس قرار می‌گیرد.

منبع: زومیت

برچسب‌ها : ،،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی

آخرین اخبار

فهرست