بعد از تکمیل شبکه ملی اطلاعات باید به سمت ایجاد شبکه منطقه‌ای گام برداشت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تقویت فعالیت‌های بین‌المللی در تلاش هستیم تا بعد از تشکیل شبکه ملی اطلاعات به سمت ایجاد شبکه منطقه‌ای اطلاعات که فرصت ویژه‌ای برای منطقه ایجاد خواهد کرد گام ‌برداریم.

به گزارش داتیکا به نقل از ایسنا، عیسی زارع‌پور در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی‌بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه که به ایجاد شرکت ارتباطات بین‌الملل باز می‌گشت، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران موقعیت ویژه‌ای برای ترانزیت در همه حوزه‌ها از جمله ترانزیت داده از شمال به جنوب و غرب به شرق دارد. از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز ظرفیت ترانزیت ۲.۵برابر شده است اما جا دارد تا این آمار ۱۰ برابر شود؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که با سازوکار دولتی این کار میسر نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: دست وزارت ارتباطات در این حوزه باز نیست؛ در برنامه ششم توسعه نیز نسبت به ایجاد شرکت بین‌الملل حکمی آمده بود و در این راستا اقداماتی صورت گرفته است، اما ما در برنامه هفتم این موضوع را آوردیم که با جدیت بیشتر گام برداشته شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهار کرد: برای توسعه فعالیت‌های بین‌المللی این حکم اهمیت ویژه‌ای دارد. بعد از آنکه شبکه ملی اطلاعات تکمیل شد ما باید به سمت ایجاد شبکه منطقه‌ای اطلاعات گام‌برداریم. امروز کشورهای اروپایی به این سمت می‌روند که یک شبکه پرسرعت منطقه‌ای داشته باشد. منطقه ما نیز باید از این ظرفیت استفاده کرده و در این مسیر گام بردارد.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست