تبدیل شیشه جلوی ماشین به نمایشگر واقعیت افزوده

محققان قصد دارند خودروهای آینده را به گونه‌ای طراحی کنند که شیشه جلوی آنها به یک نمایشگر واقعیت افزوده کامل مبدل شود.

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، با توجه به خودروان بودن اتومبیل‌های نسل جدید که ظرف یک دهه آینده عرضه می شوند تلاش برای افزودن قابلیت‌های تازه به شیشه‌های آنها شتاب گرفته و یکی از این اقدامات افزودن امکانات نمایشگرهای واقعیت افزوده به این شیشه‌ها است.

این شیشه‌های واقعیت افزوده می‌توانند اطلاعات بیشتری را از محیط اطراف در قالب تصاویر گرافیکی و انیمیشن به کاربران نمایش دهند.

یک شرکت چینی به نام فیوچریس طراحی این شیشه‌های واقعیت افزوده را برای خودروها بر عهده گرفته و قصد دارد نمونه اولیه شیشه‌های یادشده را ماه آینده در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۲۰ عرضه کند.

شیشه‌های یادشده با دید میدانی ۶۰ درجه و دقت ۸۰ پیکسل در هر درجه و روشنایی حداکثر ۱۵ هزار نیت عرضه خواهند شد و برای برجسته کردن خطرات و موانع کشف شده توسط سیستم‌های خودرو، نمایش دقیق‌تر خطوط کف خیابان، نمایش گرافیکی اطلاعات ناوبری و حتی نمایش اطلاعات تفریحی چندرسانه‌ای و تماس‌های تلفنی به کار می‌روند.

همچنین می‌توان از طریق این نمایشگرهای واقعیت افزوده به دستیارهای صوتی خودروها به شیوه‌ای دقیق‌تر دسترسی یافت. البته در صورتی که احساس شود چنین سیستمی موجب حواس پرتی راننده می شود، می‌توان آن را به طور کامل قطع کرده و از کار انداخت.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،لبه دانش

آخرین اخبار

فهرست