تشکر وزیر ارتباطات از ایرانسل برای راه‌اندازی سایت‌های استراتژیک ارتباطی در همدان

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات از ایرانسل برای راه‌اندازی سایت‌های استراتژیک ارتباطی روستایی در استان همدان تقدیر کرد و گفت: هرچند حجم کار محول شده به ایرانسل در همدان، به اندازۀ اپراتور دیگر نبود؛ اما کارهای سخت بر دوش ایرانسل بود که یک نمونۀ آن، سایت پیچیدۀ روستای چشمه علی است.

به گزارش داتیکا به نقل از روابط عمومی ایرانسل، مهندس محمدجواد آذری‌جهرمی که صبح امروز شنبه، اول خرداد ماه ۱۴۰۰، در آیین بهره‌برداری و افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های ارتباطات روستایی استان همدان، در محل استانداری این استان سخن می‌گفت، از ایرانسل برای انجام «تلاش ویژه و کارهای خستگی‌ناپذیر» و توسعۀ «سایت‌های استراتژیک» و «تلاش زیاد» در «زمان کم» و ایجاد دسترسی روستاییان استان همدان به اینترنت پرسرعت همراه، تشکر کرد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: از ایرانسل تشکر می‌کنم که تلاش ویژه و کارهای خستگی‌ناپذیر را انجام دادند و سایت‌های استراتژیک را توسعه دادند و زمان کم داشتند و تلاش زیادی کردند.

آذری‌جهرمی افزود: هرچند بر اساس برنامه‌ریزی کلی و تقسیم انجام شده، حجم کار محول شده به ایرانسل در توسعۀ ارتباطات روستایی استان همدان، به اندازۀ اپراتور دیگر نبود؛ اما کارهای سخت بر دوش ایرانسل بود که یک نمونۀ آن، این سایت پیچیده بود که در روستای چشمه علی افتتاح شد.

در این مراسم که مهندس حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مهندس سید سعید شاهرخی استاندار همدان، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی، مهندس مهرداد ترابیان مجری توسعۀ ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، مهندس مجتبی ساکی مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات استان همدان و شماری از مدیران و فعالان ارتباطی استان نیز به صورت حضوری و آنلاین حضور داشتند، وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، طی ارتباط تصویری آنلاین با نمایندۀ ایرانسل مستقر در روستای «چشمه‌علی» شهرستان اسدآباد همدان، سایت ارتباطی این روستا را به نمایندگی از سایر سایت‌های ارتباطی روستایی ایرانسل در همدان افتتاح کرد.

در این ارتباط آنلاین، با حضور مهندس سعید کتابی فرماندار اسدآباد و مدیران منطقه‌ای ایرانسل، وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات پس از استماع گزارشی از دستاوردها و روند توسعۀ ارتباطات روستایی و محرومیت‌زدایی ارتباطی در منطقه، سایت ارتباطی روستای «چشمه‌علی» را به نمایندگی از سایر سایت‌های ارتباطی روستایی ایرانسل در استان همدان افتتاح کرد و این روستاها، تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه (3G و 4G) ایرانسل قرار گرفتند.

در این آیین، هفت سایت جدید روستایی ایرانسل که پوشش ارتباطی ۳۰ روستا را تأمین می‌کنند و با اجرای مجری توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، از محل سهم پروژه «خدمات عمومی اجباری» یا USO (Universal Services Obligation) از درآمد اپراتورها راه‌اندازی شده‌اند، به بهره‌برداری رسیدند.

در آخرین گزارش رسمی وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات از پوشش اینترنت پرسرعت روستایی، با عنوان «طرح توسعۀ زیرساخت خدمات الکترونیکی روستایی»، ایرانسل نزدیک به سه برابر (2.92 برابر) بیشتر از اپراتورهای دیگر تلفن‌همراه، دارای پوشش شبکۀ اینترنت پرسرعت همراه (3G و 4G) روستایی است.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری ارتباطات

آخرین اخبار

فهرست