کسب و کار

دورکاری عامل تشدید حملات سایبری به کاربران فضای مجازی

نتایج یک بررسی جهانی نشان می‌دهد اکثر کسب و کارها در نقاط مختلف جهان شاهد افزایش شدید حملات سایبری به علت بیشتر شدن دورکاری کارمندان از منازل بوده‌اند.

به گزارش داتیکا به نقل از نیواطلس، بررسی یادشده همچنین نشان می‌دهد طراحی و انتشار بدافزارهای مرتبط با ویروس کرونا نیز افزایش یافته و هکرها تلاش می‌کنند به این بهانه کاربران را فریب داده و اطلاعات خصوصی آنها را سرقت کنند.

تحقیق مذکور که توسط مؤسسه وی ام ویر کربن بلاک صورت گرفته نشان می‌دهد حدود ۹۱ درصد از شرکت‌ها و کسب و کارها در نقاط مختلف جهان شاهد افزایش حملات سایبری بوده‌اند و این مشکل به خصوص برای کارکنان دورکار آنها رخ داده است.

این پژوهش که با همکاری مؤسسه اپینیون مترز در ماه مارس گذشته انجام شده، با همکاری ۳۰۱۲ مدیر در حوزه فناوری اطلاعات و امنیتی سایبری صورت گرفته است که در کشورهایی همچون ژاپن، استرالیا، آلمان، انگلیس و سنگاپور مشغول به کار بوده‌اند.

در شرایطی که ۹۰ درصد این مدیران از افزایش حملات سایبری در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ خبر داده اند، ۸۰ درصد هم تصریح کرده اند که حملات سایبری سال جاری میلادی پیچیده‌تر شده است.

۹۴ درصد پاسخ دهندگان از وقوع حداقل یک حمله سایبری علیه سازمان متبوع خود در ۱۲ ماه اخیر خبر داده اند. این رقم در کانادا و هلند ۱۰۰ درصد و در کشورهای اسکاندیناوی ۹۶ درصد بوده است. رقم یادشده در استرالیا، ژاپن و سنگاپور به ترتیب به ۹۶، ۹۲ و ۸۰ درصد می‌رسد. مهم‌ترین عامل موفقیت این حملات آسیب پذیری ها و نقص‌های امنیتی سیستم‌های عامل است.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : کسب و کار

آخرین اخبار

فهرست