راه‌اندازی ناوگان روبوتاکسی‌های کاملا خودران در چین

شرکت “اتو ایکس”(AutoX) ناوگان روبوتاکسی‌های کاملا خودران خود را برای عموم مردم در شهر شنژن چین در دسترس قرار داد.

به گزارش داتیکا به نقل از ایسنا، سال گذشته بود که شرکت “اتو ایکس”(AutoX) با مشارکت شرکت “علی بابا”(Alibaba) آزمایش تاکسی‌های رباتیک خودران خود را همراه با یک راننده کنترل ایمنی آغاز کرد. ماه گذشته نیز اولین برنامه آزمایشی تاکسی‌های کاملا بدون راننده را در شهر شنژن چین اجرا کرد. اکنون این شرکت، ارائه خدمات به عموم مردم را آغاز کرده است.

حالا شهروندان شهر شنژن که علاقه‌مند به سوار شدن بر یک روبوتاکسی با یک راننده پشتیبان که پشت فرمان نیست، هستند می‌توانند در برنامه کاملاً بدون راننده این شرکت ثبت نام کرده و این سواری را در یکی از بزرگ‌ترین شهرهای چین تجربه کنند.

شرکت “اتو ایکس” برای پشتیبانی از سرویس جدید خود یک مرکز پشتیبانی جدید ایجاد کرده است که از تجهیزات بسیار بهتری نسبت به سایر مراکز خود در شهرهای شانگهای و سایر شهرها برخوردار است و دارای اتصال به اینترنت از چندین تامین کننده برای اطمینان از اتصال پایدار و پشتیبانی شده توسط فیبر نوری و سیستم قدرت پشتیبان است.

این روبوتاکسی که یک مینی‌ون “کرایسلر پاسیفیکا” است، به لطف ترکیبی از دوربین‌های وضوح بالا، “لیدار”(LiDAR) و رادارهای دوربرد و نرم افزار خودران قادر به دستیابی به استقلال سطح ۴ و ۵ است.

مسافرانی که از این روبوتاکسی کاملاً بدون راننده و خودران استفاده می‌کنند، می توانند در هر زمان دلخواه از سفر خود به یک اپراتور پشتیبانی از مشتری متصل شوند و با وی صحبت کنند و همچنین می‌توانند وضعیت وسیله نقلیه را نظارت کنند.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،لبه دانش

آخرین اخبار

فهرست