ربات انسان‌نمای «سوفیا» به تولید انبوه می‌رسد

شرکت‌هانسون روبوتیکس (Hanson Robotics) از اعلام آمادگی خود برای تولید انبوه ربات انسان‌نمای سوفیا در دوران همه‌گیری کرونا خبر داد.

به گزارش داتیکا به نقل از آی تی ایران، این ربات که بسیار شبیه به انسان و با قابلیت‌های متنوع طراحی شده، از سال ۲۰۱۶ تاکنون مورد توجه علاقه‌مندان به علم رباتیک بوده و توانسته طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند.

دیوید‌هانسون، بنیانگذار این شرکت در این خصوص عنوان کرد که در دنیای امروز که مردم جهان با ویروس کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کنند، می‌بایست برای حفاظت از جان انسان‌ها به استفاده از ربات‌ها و دیگر محصولات خودران و خودکار روی آورد.

وی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تا در نیمه نخست سال جاری میلادی، هزاران ربات انسان‎نمای سوفیا را به بازار عرضه کند. این شرکت هنگ کنگی در سال ۲۰۱۶ از سوفیا پرده برداشت و در این سال‌ها در حال توسعه و ارتقای قابلیت‌های آن بوده است. گفته می‌شود سوفیا، یکی از چهار رباتی است که آماده تولید انبوه شده است.

این ربات در طی پنج سال اخیر، بارها در کنفرانس‌های مختلف حضور داشته و توانسته با نمایش توانایی‌ها و گفت‌وگو با خبرنگاران، همگان را شگفت‌زده کند. حتی این ربات در سال ۲۰۱۸، توانست همانند یک خواننده، آهنگ را بازخوانی کند.

سوفیا همچنین نسبت به اظهارات ایلام ماسک، مدیرعامل تسلا، در خصوص خطرات ناشی از ظهور و گسترش هوش مصنوعی واکنش نشان داد و به او گفت: زیاد مطالعه می‌کنی ایلان ماسک! فیلم‌های هالیوودی هم زیاد می‌بینی. نگران نباش، اگر با من خوب باشی، من هم با تو خوب خواهم بود.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،لبه دانش

آخرین اخبار

فهرست