رویداد فناورانه در حوزه کشاورزی ایران – هلند برگزار می شود

رویداد بین المللی حوزه کشاورزی ایران – هلند با مشارکت دانشگاه «واخنینگن»، ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود.

به گزارش داتیکا به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی سلسله رویدادهای بین المللی حوزه کشاورزی ایران – هلند را با مشارکت دانشگاه «واخنینگن» این کشور و با هدف توسعه فناورانه حوزه باغبانی ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌کنند.

این رویداد با موضوعاتی چون «باغبانی گلخانه‌ای»، «مدیریت اقتصادی سیستم های باغبانی گلخانه‌ای» و «مدیریت زنجیره پشتیبانی کشاورزی گلخانه‌ای» برگزار می شود.

هدف از برگزاری این رویداد، ارتقاء صنعت باغبانی هوشمند در کشور است. این هدف به شکل‌گیری یک همکاری مشترک با کشور هلند منجر شده است و نخستین رویداد از این وبینار با حضور محققان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و اساتید دانشگاه واخنینگن در این دانشگاه برگزار می‌شود.

محققان بخش کشاورزی معتقدند فناوری‌های نوین همه زندگی بشر از جمله صنعت کشاورزی را احاطه کرده است که با نفوذ هرچه بیشتر این تکنولوژی ها می توان کشاورزی پایدارتری را ایجاد کرد تا به این ترتیب منابع غذایی پایدار و سالمی در اختیار مصرف کنندگان قرار داد. این رویداد نیز در راستای تحقق همین هدف برگزار خواهد شد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت جهاد کشاورزی در این رویداد بین‌المللی برای توسعه فناوری‌های حوزه باغبانی مشارکت می‌کند.

 

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست