سقوط آزاد بیت کوین رقم خورد/ پادشاه ارزهای دیجیتال چرا زمین‌گیر شد

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار افزایش شدید نرخ بهره برای مقابله با تورم هستند، قیمت دارایی های پرخطر مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال روز به روز در حال کاهش است.

به گزارش داتیکا به نقل از خبرآنلاین، پس از اینکه دو تا از بزرگترین پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال جهان فعالیت خود را در روز دوشنبه محدود کردند، ریزش گسترده قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال رقم خورد.

شبکه سلسیوس که ۱.۷ میلیون مشتری دارد، گفت که “شرایط شدید بازار” آن را مجبور کرده است تا به طور موقت تمام برداشت‌ها، مبادلات رمزنگاری و نقل و انتقالات بین حساب‌ها را متوقف کند.

این شرکت در یک پست وبلاگی گفت: “ما این اقدام لازم را به نفع کل جامعه خود انجام می دهیم تا نقدینگی و عملیات را تثبیت کنیم و در عین حال اقداماتی را برای محافظت از دارایی ها انجام می دهیم.”

این شرکت ثبت شده در بریتانیا حدود ۳.۷ میلیارد دلار دارایی دارد. به سپرده‌های ارز دیجیتال سود می‌پردازد و به آنها وام می‌دهد تا بازدهی داشته باشند.

تعلیق برداشت‌ها از سلسیوس دیروز باعث حرکت نزولی بیشتری شد؛ کارشناسان بر این باورند که سطح حمایتی بعدی بیت کوین از نظر روانی ۲۰ هزار دلار باشد.

بازار ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر پس از اینکه رونق همه‌گیر آن به رکود تبدیل شد، ضربه خورده است. از آنجایی که بانک‌های مرکزی بزرگ جهان نرخ‌های بهره را برای مهار تورم مارپیچی افزایش داده‌اند، معامله‌گران برای کنار گذاشتن سرمایه‌گذاری‌های پرریسک‌تر، از جمله دارایی‌های کریپتو، اقدام کرده‌اند.

بیت کوین، با ارزش ترین ارز دیجیتال جهان، روز سه شنبه حدود ۸ درصد سقوط کرد و به زیر ۲۳۰۰۰ دلار رسید. براساس داده‌های Coinbase، از روز جمعه حدود ۲۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است – که آن را حدود ۶۷ درصد پایین‌تر از بالاترین رکورد خود در نوامبر سال گذشته قرار می‌دهد، زمانی که حدود ۶۹۰۰۰ دلار معامله شد.

قیمت اتر، دومین ارز دیجیتال باارزش، ۴ درصد کاهش یافت و زیان خود را از جمعه به حدود ۳۲ درصد رساند. در حال حاضر حدود ۷۵ درصد از ارزش خود را از نوامبر از دست داده است.

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، روز دوشنبه برداشت از شبکه بیت کوین خود را برای چند ساعت به حالت تعلیق درآورد. این شرکت گفت که برخی از تراکنش ها “گیر” کرده اند و باعث عقب ماندگی شده اند.

در بیانیه ای آمده است: «تیم بایننس در حال کار بر روی یک راه حل بلند مدت برای تسریع تراکنش های معلق در شبکه بیت کوین (BTC) و جلوگیری از موقعیت های مشابه در آینده است.

در حال حاضر هر عدد بیت کوین در بازار ۲۲ هزار و ۶۱ دلار قیمت خورده است.

سقوط آزاد بیت کوین رقم خورد/ پادشاه ارزهای دیجیتال چرا زمین‌گیر شد

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست