ضریب نفوذ و سهم هر اپراتور تلفن همراه در «تعداد مشترکان اینترنت» مشخص شد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تازگی گزارش جامعی از وضعیت توسعه تلفن همراه تا پایان سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد که بر اساس آن ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به بیش از ۱۱۴ درصد رسیده است.

به گزارش داتیکا به نقل از اقتصاد آنلاین، بر همین اساس در جدول توسعه ارتباطات پهن باند سیار تا پایان سال ۱۴۰۰، همراه اول بیش از ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار اشتراک ۳G و بیش از ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار اشتراک ۴G دارد که در مجموع تعداد اشتراک‌های این اپراتور را به عدد ۵۱ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۲۸۷ می‌رساند.

اما ایرانسل تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار اشتراک ۳G و بیش از ۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار اشتراک ۴G را ثبت کرد که به این ترتیب مجموع اشتراک‌های این اپراتور تا پایان سال گذشته به عدد ۴۰ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۳۵۷ رسیده است.

رایتل طبق معمول سهم کوچکتری از توسعه تلفن همراه در کشور دارد، طبق گزارش رگولاتوری، رایتل تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۲۵ هزار اشتراک ۳G و بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار اشتراک ۴G داشت که در مجموع تعداد اشتراک‌های این اپراتور به عدد ۴ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۶۰۸ رسید.

به این ترتیب تا پایان سه ماهه چهارم سال گذشته، در مجموع ۹۵ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۲۵۲ اشتراک تلفن همراه از هر سه اپراتور به ثبت رسید تا ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به ۱۱۴ درصد برسد.

1

این درحالی است که در گزارش سال گذشته رگولاتوری، تعداد اشتراک تا پایان سه ماهه سوم سال ۹۹ به عدد ۸۴ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۸۲۸ رسید تا ضریب نفوذ تلفن همراه در این سال به ۱۰۰ درصد برسد و حالا رشدی حدود ۱۴ درصدی را تجربه کند.

لازم به ذکر است که تا پایان سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ یعنی تا پایان پاییز، تعداد اشتراک تلفن همراه نزدیک به ۹۲ میلیون و ضریب اشتراک حدود ۱۰۹ درصد بود.

2

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست