فروش سامسونگ در روسیه متوقف شد

سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد فروش به روسیه را به دلیل تحویلات ژئوپلیتیکی جاری معلق کرده است.

به گزارش داتیکا به نقل از ایسنا، سامسونگ الکترونیکس در بیانیه ای اعلام کرد ما فعالانه وضعیت جاری را برای مشخص کردن گام بعدی رصد می کنیم.

طبق اطلاعات شرکت کانترپوینت، این شرکت با سهم ۳۰ درصدی از بازار تلفن همراه روسیه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱، فروشنده شماره یک در این کشور است و پس از سامسونگ، شیائومی با ۲۳ درصد و اپل با ۱۳ درصد سهم قرار دارند.

برندهایی مانند اپل، نایکی و ایکیا (IKEA) فروش در روسیه را متوقف کرده یا کسب و کار در این کشور را همزمان با اعمال شدیدترین تحریمهای غربی علیه مسکو و انتقاد بین المللی از حمله روسیه به اوکراین، معلق کرده اند. تغییرات در مسیرهای حمل کالا هم عامل تاثیرگذار دیگری بوده است.

شرکتهای چینی که طبق آمار کانترپوینت، ۴۴ درصد از بازار گوشی روسیه در سال ۲۰۲۱ را در اختیار داشتند، تاکنون درباره فعالیتهایشان در روسیه سکوت اختیار کرده اند زیرا پکن تاکنون از انتقاد از مسکو برای حمله نظامی به اوکراین خودداری کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ همچنین شش میلیون دلار شامل یک میلیون دلار محصولات الکترونیکی مصرفی و همچنین کمکهای داوطلبانه از سوی کارمندانش را برای حمایت از تلاشهای بشردوستانه در این منطقه شامل کمک به پناهندگان اهدا می کند.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،موبایل و تبلت

آخرین اخبار

فهرست