قدیمی بودن تجهیزات شبکه ارتباطات ثابت از چالشهای شبکه‌های ارتباطی

معاون شبکه شرکت مخابرات گفت: قدیمی بودن و متعدد بودن تجهیزات شبکه ارتباطات ثابت از چالش های اصلی شرکت است و نیاز به تحول در حوزه فناوری دارد.

به گزارش داتیکا به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، مهندس رضا خلیلی، با اشاره به گستردگی سطح پوشش شبکه مخابرات ایران اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران تنها اپراتوری است که هم از لحاظ پهناوری ، شبکه پهنی به حساب می آید و هم از لحاظ خدماتی که ارایه می دهد تمامی مشترکان در تمامی شهرها ، روستاها و حتی دورترین نقاط کشور را پوشش می دهد.

وی افزود: ضروری ست که هرچه سریع تر شبکه شرکت مخابرات ایران برای ارایه سرویس های جدید با کیفیت مناسب و نو، تجهیز و به روز شود.

مهندس خلیلی همچنین درخصوص نحوه برگزاری نمایشگاه تلکام امسال اظهار داشت: این نمایشگاه هم برای تولید کنندگان وتامین کنندگان تجهیزات مخابراتی و شرکت های دانش بنیان و هم برای اپراتورهای مخابراتی فرصت مناسبی برای تعامل و ارایه تجارب، راهکارها و برنامه هاست.

وی افزود: در سایه این نمایشگاه ، ما به عنوان اپراتور می توانیم از محصولات و نوآوری های شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم و از طرفی شرکت ها نیز می توانند در این فضای روز دنیا، نوآوری ها را رصد کرده تا با استفاده از این تعاملات در آینده بتوانند انتظارات ما اپراتورها را تامین کنند.

مهندس خلیلی درخصوص آینده ارتباطات ثابت کشور گفت: امیدوارم با حمایت ها و برنامه های وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات که گستردگی فیبرنوری مد نظر آنهاست، شبکه ارتباطات ثابت کشور توسعه لازم را بیابد و نیازهای جدید مردم و شرکت های تجاری را در این حوزه تامین کند.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری ارتباطات

آخرین اخبار

فهرست