قوه قضاییه: پلمب پلتفرم‌های متخلف بدون اطلاع و دستور از سوی قوه قضاییه بوده است

سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد پلمب پلتفرم‌های متخلف بدون اطلاع و دستور از سوی این قوه بوده است.

به گزارش داتیکا به نقل از دیجیاتو، سخنگوی قوه قضاییه درباره اتفاقاتی که اخیراً برای یک‌سری از پلتفرم‌ها به‌خاطر مسئله حجاب افتاد، گفت برای این پلتفرم‌ها پرونده قضایی تشکیل شده است و دستگاه قضایی نیز با جدیت این مسئله را پیگیری می‌کند.

آن‌طور که خبرگزاری مهر گزارش داده است، «مسعود ستایشی»، سخنگوی قوه قضاییه، در حاشیه نشست خبری خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا رفتاری که با یک‌سری از پلتفرم‌ها به‌دلیل مسئله حجاب صورت گرفته، با مجوز قضایی بوده است یا خیر، گفت: «پرونده قضایی برای این سکو‌ها در واحد‌های قضایی مربوطه در قوه قضاییه تشکیل شده و دستگاه قضایی به‌صورت جدی و محکم در راستای انجام وظایف قانونی و صیانت از حقوق فرهنگی مردم و حراست از پایه‌های تمدنی آنان با حساسیت این مسئله را دنبال خواهد کرد.»

ستایشی همچنین گفت: «متأسفانه اخیراً چند سکوی داخلی در اقدامی نامناسب و خلاف قانون دست به انتشار تصاویری زدند که مورد نکوهش جامعه و خلاف فرهنگ بومی ما بود.»

او با اشاره به اینکه پلمب یا توقیف‌هایی که در این زمینه صورت پذیرفته، بدون اطلاع و صدور دستور مربوطه از سوی قوه قضاییه بوده است، گفت: «ما تاکنون چنین دستوری مبنی بر پلمب اماکن یا واحد‌های متخلف صادر نکرده‌ایم.»

ستایشی تأکید کرد که رعایت قوانین و احترام به آن جزو وظایف آحاد جامعه و نشانه فرهیختگی و مدنیت‌پذیری افراد است. او معتقد است حجاب نیز جزوی از همین قوانین است.

چند روزی است که نهادهای ناظر به‌دلیل مسئله حجاب درحال پلمپ، تعلیق و یا از دسترس خارج‌کردن برخی پلتفرم‌ها هستند. دیجی‌کالا، ازکی و طاقچه ازجمله استارتاپ‌هایی هستند که طی روزهای اخیر بابت حجاب کارکنانشان با پلمب، لغو مجوز یا مسدودسازی روبه‌رو شده‌اند. البته وب‌سایت ازکی از ساعاتی پیش فعال شده است و صدور بیمه‌نامه در آن مانند گذشته انجام می‌شود.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،خبر ویژه،کسب و کار

آخرین اخبار

فهرست