مقایسه گلکسی اس ۲۰ با گلکسی اس ۱۰ سامسونگ

در فاصله‌ی یک ماه به رویداد unpacked سامسونگ، مشخصات درز کرده از گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۰ (galaxy s20) آنقدر زیاد هستند که می‌توان تفاوت‌ها را با خانواده گلکسی اس ۱۰ تشخیص داد.

به گزارش داتیکا به نقل از گجت‌نیوز، مشخصات سری گلکسی ۲۰ یک ماه مانده به معرفی لو رفته است. طبیعتا پرچمداران جدید سامسونگ سری به سری قوی‌تر می‌شوند. سامسونگ گلکسی اس ۲۰، گلکسی اس ۲۰ پلاس و گلکسی اس ۲۰ اولترا در کنار یک گوشی تاشو جدید (احتمالا گلکسی بلوم) در رویداد Unpacked سامسونگ معرفی خواهند شد. در کل، فوریه ماه بسیار داغی برای سامسونگ خواهد بود و  انتظار برای دیدن آنچه سامسونگ قصد معرفی دارد، بسیار جذاب است.

اما گلکسی‌های قدیمی در مقابل این گوشی‌های جدید چگونه عمل خواهند کرد؟ در فاصله باقی مانده به رونمایی از جدیدترین کهکشانی‌ها، اکثر اطلاعات برای مقابسه نمونه‌های اولیه بدست آمده است که تفاوت عمده‌‌ای را میان سری گلکسی اس ۲۰ و دستگاه‌های نسل پیش نشان می‌دهد.

سری گلکسی اس 20

پیش از شروع، باید نام گلکسی اس ۱۰ ای را از لیست حذف کنیم زیرا سامسونگ در نظر ندارد که این گوشی اقتصادی را در سری گلکسی اس ۲۰ احیا کند. با این وجود، ارزان‌ قیمت‌ترین مدل در سری بعد، گلکسی اس ۲۰ خواهد بود و نمایشگر تخت موجود در گلکسی اس ۱۰ ای به طور کلی حذف خواهد شد. این گوشی جانشین گلکسی اس ۱۰ خواهد بود و مدل گلکسی اس ۲۰ پلاس جانشین مستقیمی برای گلکسی اس ۱۰ پلاس تلقی می‌شود. در حالی که گلکسی اس ۲۰ اولترا اولین نسل از مدل خودش به حساب می‌آید و گوشی مشابه به آن در سری‌های گذشته، وجود نداشته است.

جدول مقایسه مشخصات فنی سری گلکسی اس ۲۰ با سری گلکسی اس ۱۰ سامسونگ

سری گلکسی اس ۲۰  سری گلکسی اس ۱۰
نمایشگر گلکسی اس ۲۰ – ۶٫۲ اینچ” ۱۲۰ هرتز آمولدگلکسی اس ۲۰ پلاس- ۶٫۷ اینچ” ۱۲۰ هرتز آمولد

گلکسی اس ۲۰ اولترا – ۶٫۹ اینچ” ۱۲۰ هرتز آمولد

گلکسی اس ۱۰ ای – ۵٫۸ اینچ” داینامیکگلکسی اس ۱۰ – ۶٫۱ اینچ” داینامیک آمولد

گلکسی اس ۱۰ پلاس – ۶٫۴ اینچ داینامیک آمولد

پردازنده اسنپدراگون ۸۶۵ (نسخه آمریکا)اگزینوس ۹۹۰ (نسخه جهانی) اسنپدراگون ۸۵۵ (نسخه آمریکا)اگزینوس ۹۸۲۰ (نسخه جهانی)
حافظه گلکسی اس ۲۰ – ۱۲ گیگابایت رمگلکسی اس ۲۰ پلاس – ۱۲ گیگابایت رم

گلکسی اس ۲۰ اولترا – ۱۲ گیگابایت رم

گلکسی اس ۱۰ ای- ۶ گیگابایت/۸گیگابایت رمگلکسی اس ۱۰ – ۸ گیگابایت رم

گلکسی اس ۱۰ پلاس – ۸گیگابایت/۱۲ گیگابایت رم

گلکسی اس ۱۰ ۵ جی – ۸ گیگابایت رم

ذخیره‌سازی داخلی گلکسی اس ۲۰ – ۲۵۶ گیگابایتگلکسی اس ۲۰ پلاس – ۲۵۶ گیگابایت

گلکسی اس ۲۰ اولترا – ۲۵۶ گیگابایت

گلکسی اس ۱۰ ای- ۱۲۸/۲۵۶ گیگابایت + درگاه کارت حافظهگلکسی اس ۱۰ – ۱۲۸/ ۵۱۲ گیگابایت + درگاه کارت‌حافظه

گلکسی اس ۱۰ پلاس – ۱۲۸/۵۱۲ گیگابایت + درگاه‌ کارت‌حافظه

گلکسی اس ۱۰ ۵ جی – ۲۵۶/۵۱۲ گیگابایت

دوربین گلکسی اس ۲۰ – ۱۲ مگاپیکسل + ۲X تله فوتو + اولترا وایدگلکسی اس ۲۰ پلاس – ۱۲ مگاپیکسل + ۲X تله فوتو + اولترا واید + ToF

گلکسی اس ۲۰ اولترا – ۱۰۸ مگاپیکسل + ۴۸ نکاپیکسل ۵X + اولترا واید + دو سنسور ToF

امکانات: چرخش ویدیویی، پانارومای عمودی، نمای کارگردان، هایپرلپس شب، روشنایی در شب

گلکسی اس ۱۰ ای – ۱۲ مگاپیکسل + ۱۶ مگاپیکسل اولترا وایدگلکسی اس ۱۰ – ۱۲ مگاپیکسل + ۱۲ مگاپیکسل + ۱۶ مگاپیکسل اولترا واید

گلکسی اس ۱۰ ۵ جی – ۱۲ مگاپیکسل + ۱۲ مگاپیکسل + ۱۶ مگاپیکسل اولترا واید + سنسور ToF

باتری گلکسی اس ۲۰ – ۳۷۳۰ میلی‌آمپر ساعتگلکسی اس ۲۰ پلاس – ۴۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت

گلکسی اس ۲۰ اولترا – ۴۹۰۰ میلی‌آمپر ساعت

گلکسی اس ۱۰ ای – ۳۱۰۰ میلی‌آمپر ساعتگلکسی اس ۱۰ – ۳۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت

گلکسی اس ۱۰ پلاس – ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت

گلکسی اس ۱۰ ۵ جی – ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعت

اتصالات گلکسی اس ۲۰ – ۵ جی + LTEگلکسی اس ۲۰ پلاس – ۵ جی + LTE

گلکسی اس ۲۰ اولترا – ۵ جی + LTE

 گلکسی اس ۱۰ ای – LTEگلکسی اس ۱۰ – LTE

گلکسی اس ۱۰ پلاس – LTE

گلکسی اس ۱۰ ۵ جی – ۵ جی + LTE

طراحی و نمایشگر

سری گلکسی اس 20

از نظر طراحی انتظار می‎‌رود سری گلکسی اس ۲۰ زبان طراحی نزدیک به گلکسی نوت ۱۰ داشته باشد که در تابستان ۲۰۱۹ معرفی شده بود. هول پانچ در مرکز بالای نمایشگر برای قرار گیری دوربین سلفی طراحی خواهد شد. سری گلکسی اس ۲۰ ، به نوعی این زبان طراحی جدید محصولات سامسونگ را کامل‌تر خواهد کرد و بهبود خواهد بخشید.

تفاوت عمده‌ی سری جدید اس در دوربین‌های پشتی خواهد بود که شامل سنسورهای گوناگونی می‌شود. دوربین اصلی، اولترا واید، تله فوتو و سنسور (های) ToF، همه و همه، باعث می‌شود تا ایمان پیدا کنیم، گلکسی‌های امسال چشمگیرترین مجموعه‌ دوربین گلکسی‌ها را خواهند داشت.

طراحی احتمالی گلکسی اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا

سری گلکسی اس 20

ابعاد نمایشگر‌ها بزرگ‌تر از سابق خواهد بود. گفته می‌شود که گلکسی اس ۲۰ استاندارد با نمایشگر ۶٫۲ اینچی آمولد همراه است و احتمالا نسبت ابعاد ۱۹:۹ دارد که به لطف نسبت استنثنایی صفحه نمایش به بدنه، ابعاد بدنه کوچکی نسبت به نمایشگر خواهد داشت.

طراحی لو رفته‌ی گلکسی اس ۲۰

سری گلکسی اس 20

گلکسی  اس ۲۰  به جز تغییرات ابعاد نمایشگر نسبت به صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی آمولد گلکسی اس ۱۰، تغییرات بسیاری را تجربه نخواهد کرد. با این وجود، گلکسی اس  ۲۰ اولترا با باطری عظیم و نمایشگر ۶٫۹ اینچی  ودوربین با زوم اپتیکال ۵X/10X، قرار است بسیار شگفت انگیز باشد. ضمنا گلکسی اس ۲۰ پلاس به عنوان یک نسخه‌ مابین گلکسی اس ۲۰ و گلکسی اس ۲۰ اولترا خواهد بود و با نمایشگر ۶٫۷ اینچی خود ارتقا زیادی نسبت به گلکسی اس ۱۰ پلاس ۶٫۴ اینچی تجربه نخواهد کرد.

بزرگترین تغییر در بخش نمایشگر، اندازه آن نخواهد بود، بلکه نرخ رفرش صفحه در نسخه‌ های جدید با افزایش چشمگیری همراه شده. در حال حاضر نرخ نوسازی استاندارد در صنعت موبایل ۶۰ هرتز است، با این شرایط، در نسل بعدی گلکسی‌ها سامسونگ قصد دارد از صفحه نمایشی با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز استفاده کند که تجربه بسیار شفافی را به کاربر خواهد داد. این نمایشگر‌ها می‌توانند بسیار کاربردی‌تر از نمایشگر‌های ۹۰ هرتز موجود در برخی گوشی‌ها مانند وان پلاس ۷ و وان پلاس ۷ پرو باشند.

سخت افزار

از نظر سخت افزاری می‌توان سری گلکسی اس ۲۰ را در یک کلمه خلاصع کرد – بیشتر. همه چیز در سخت افزار این گوشی بیشتر از قبل شده است. از جمله چیپست‌ها، حافظه‌، فضای ذخیره سازی و از همه مهم‌تر ظرفیت باتری بیشتر. در نسل جدید با حضور پردازنده اسنپدراگون ۸۶۵ و ۱۲ گیگابایت رم در نسخه‌ی پایه و احتمالا ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی، گلکسی پاسخگوی حداکثر نیاز کاربران خواهد بود.

سری گلکسی اس ۲۰ با یک سری ارتقا‌های منطقی نسبت به گلکسی اس ۱۰ ارائه می‌شوند. گلکسی اس ۱۰، گلکسی اس ۱۰ پلاس و گلکسی اس ۱۰ ای در زمان معرفی سخت افزار بسیار بالایی داشتند و با اسنپدراگون ۸۵۵ و اگزینوس ۹۸۲۰، ۸ گیابایت رم همراه ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی که با کارت SD قابل ارتقا بود معرفی شدند. اما در گلکسی‌های جدید همانند چیزی که بعد از معرفی گلکسی نوت ۱۰ پیش بینی می‌کردیم، هیچکدام دارای درگاه کارت حافظه نخواهند بود.

دوربین

سری گلکسی اس 20

پیش‌بینی می‌شود که دوربین، برجسته‌ترین ویژگی خانواده گلکسی اس ۲۰ باشد. تمامی گلکسی‌های جدید با سنسور دوربین جدیدی همراه خواهند شد. گلکسی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس همراه سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با پیکسل‌های ۱٫۸ میکرون به بازار می‌آیند. در حالی که احتمالا گلکسی اس ۲۰ اولترا با سنسور جدید ۱۰۸ پیکسلی همراه می‌شود که می‌تواند تصاویر ۲۷ مگاپیکسلی تولید کند. همچنین ممکن است که پیشرفته‌ترین نسخه‌ی گلسی اس ۲۰، تغییراتی در دیافراگم، استفاده از سنسور های TOF و افزایش سطح زوم را تجربه کند.

در مورد دوربین‌ها، گلکسی اس ۲۰ قرار است دارای یک دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسل، دوربین تله فوتو و یک لنز اولترا واید باشد. در حالی که گلکسی اس ۲۰ پلاس در کنار این مجموعه دوربین، به سنسور ToF نیز مجهز است. سرانجام همانطور که قبلا اشاره کردیم، اس ۲۰ اولترا با دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی همراه است و یک لنز ۴۸ مگاپیکسلی ۵X یا ۱۰X تله فوتو در کنار آن قرار می‌گیرد که امکان زوم دیجیتال ترکیبی تا ۱۰۰ برابر را فراهم می‌کند. همچنین انتظار می‌رود این گوشی یک سنسور اولترا واید و دو دوبین ToF در پنل پشتی خود داشته باشد.

پیش‌بینی قیمت و تاریخ عرضه

سری گلکسی اس 20سامسونگ گلکسی اس ۲۰، گلکسی اس ۲۰ پلاس، گلکسی اس ۲۰ اولترا و سامسونگ بلوم در روز ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) طی رویدادی توسط سامسونگ رونمایی خواهند شد.

گفته می‌شود که قیمت‌گذاری نسل جدید کم بیش نزدیک به خانواده گلکسی اس ۱۰ خواهد بود و احتمالا با افزایش ۵۰ دلاری قیمت مواجه شود. پیش‌بینی می‌شود که شروع قیمت گلکسی اس ۲۰،  ۷۹۹ دلار باشد و پرفروش‌ترین گوشی در سری جدید باشد. در حالی که گلکسی اس ۲۰ پلاس احتمالا ۹۹۹ دلار و گران‌ترین نسخه‌ یعنی گلکسی اس ۲۰ اولترا، ۱۰۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

برچسب‌ها : ،،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،موبایل و تبلت

آخرین اخبار

فهرست