اخبار عمومی

نسل جدید ایکس باکس مایکروسافت روانه بازار شد

مایکروسافت برای جذب مصرف کنندگان بیشتر در دوران همه گیری ویروس کرونا، دو مدل جدید از کنسول بازی ایکس باکس را رونمایی کرد.

به گزارش داتیکا به نقل از ایسنا، “ایکس باکس سری ایکس” که مایکروسافت به عنوان قدرتمندترین کنسول بازی جهان توصیف کرده است، به قیمت ۴۹۹ دلار و ۹۹ سنت و “ایکس باکس سری اس” به قیمت ۲۹۹ دلار و ۹۹ سنت فروخته می شود.

مایکروسافت اعلام کرده که “ایکس باکس سری ایکس” چهار برابر قدرتمندتر از مدل قبلی “ایکس باکس وان ایکس” خواهد بود و مانند کنسول سونی پردازنده هشت هسته ای AMD Zen ۲ دارد اما کارت گرافیکی بهتری از مدل سونی دارد. مدل “ایکس باکس سری اس” کوچک‌ترین ایکس باکسی خواهد بود که تاکنون ساخته شده و حدود ۶۰ درصد کوچکتر از “ایکس باکس سری ایکس” بوده و دیسک درایو ندارد.

عرضه دو مدل با قیمتهای متفاوت به مصرف کنندگان قدرت انتخاب بیشتری می دهد اما انتقادهایی شامل قدرت کمتر نسبت به مدل گران قیمتر، فضای ذخیره سازی کمتر و عدم داشتن گرافیک پیشرفته تر برای بازیهایی مانند “دویل مه کرای ۵” به مدل سری اس وارد شده است.

کنسول بازی ایکس باکس با پلی استیشن ۵ سونی که قرار است روز پنج شنبه رونمایی شود، رقابت خواهد کرد. انتظار می رود پلی استیشن ۵ به دلیل شمار بیشتر طرفدارانش و بازیهای انحصاری بیشتری که برای این مدل وجود خواهد داشت، در رقابت کنسولهای بازی پیش بیافتد.

برای نخستین بار است که مایکروسافت کنسول بازی خود را همزمان در سطح جهانی عرضه می کند. این شرکت اعلام کرده شاهد پیش سفارش بالاتر کنسولهای ایکس باکس در بازارهای مختلف بوده است. پیش سفارشها سریع به فروش رفتند اما مایکروسافت اعلام کرده دستگاههای بیشتری در زمان عرضه موجود خواهند بود.

سرویس اشتراکی “ایکس باکس گیم پَس” مایکروسافت با بیش از ۱۰۰ عنوان بازی از جمله بازیهای جدید، سلاح مایکروسافت برای به چالش کشیدن برتری پلی استیشن خواهد بود. این سرویس از زمان راه اندازی، رشد سریعی داشته و شمار کاربرانش به بیش از ۱۵ میلیون نفر رسیده است.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال مدلهای جدید ایکس باکس در زمان عرضه فاقد بازیهای پرچمدار بوده اند و طراحی این بازیها به دلیل همه گیری ویروس کرونا به تاخیر افتاده است.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی

آخرین اخبار

فهرست