واکنش اپل و مایکروسافت به درگذشت کوبی برایانت

کوبی برایان

داتیکا- به دنبال انتشار خبر درگذشت کوبی برایانت ۴۱ ساله اسطوره NBA در سانحه سقوط هلیکوپتر، مدیران عرصه تکنولوژی و کسب و کار دنیا نیز در غم این فقدان با خانواده او اظهار همدردی کردند.

به گزارش داتیکا، مدیران اپل و مایکروسافت و همچنین سرمایه گذاران مطرح حوزه کسب و کار در پست های توییتری جداگانه ای ضمن اعلام تسلیت نسبت به این اتفاق، از اندوه خود به خاطر این اتفاق و احترامشان به میراث کوبی برایانت گفتند.

برایانت در طول دوران فعالیت خود در تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز به چهارمین ستاره پر امتیاز لیگ قهرمانی آمریکا (NBA) بدل شد و پنج دوره عنوان قهرمانی آن را به دست آورد. البته بخش اعظمی از شهرت وی به خاطر دستاوردهایش در زمین بازی است اما حضور تثبیت شده او در دنیای کسب و کار نیز در این امر بی اثر نبود.

کوبی برایانت پس از بازنشستگی از لیگ قهرمانی بسکتبال آمریکا در سال ۲۰۱۶ پیشتر با همکاری یکی از سرمایه گذاران عرصه کسب و کار به نام Jeff Stibel یک صندوق سرمایه گذاری با بودجه ۱۰۰ میلیون دلار را راه اندازی کرده بود تا از استارتاپها حمایت کند اما حضورش در دوران کسب و کار از دو سال قبل این اتفاق رقم خورد. در سال ۲۰۱۴ برایانت ۱۰ درصد از سهام نوشیدنی ورزشی BodyArmor را خریداری کرد که حالا طبق برآوردها بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

برایانت حتی زمانی در مصاحبه با شبکه CNBC اظهار داشت که امیدوار است در آینده علاوه بر موفقیت هایش در بسکتبال به خاطر سرمایه گذاری هایش در یادها بماند.

اما در میان افرادی که به خبر درگذشت کوبی برایانت در سانحه سقوط هلی کوپتر واکنش نشان دادند می توان به تیم کوک مدیرعامل اپل، استیو بالمر مدیرعامل سابق مایکروسافت و رئیس باشگاه بسکتبال لس آنجلس کلیپرز و مارک کیوبن میلیاردر کارآفرین و از شخصیت های برنامه Shark Tank اشاره کرد که با هدف شناخت ایده های جالب استارتاپی و جذب سرمایه گذار برای آنها پخش می شود.

کریس ساکا میزبان برنامه Shark Tank نیز در این باره گفت که کوبی درس های زیادی را بخصوص در مدیریت اشتباهات از اپرا وینفری، تیم کوک مدیرعامل اپل و مارک پارکر مدیرعامل نایک آموخته بود.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،مدیریت رسانه

آخرین اخبار

فهرست