وزیر ارتباطات: انحصار در اینترنت ثابت وجود ندارد

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این وزارتخانه به زودی به تصمیم شورای رقابت در خصوص انحصاری بودن بازار اینترنت ثابت در کشور اعتراض خواهد کرد، چرا که انحصاری در این بخش وجود ندارد؛ خصوصاً با آغاز پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، دیگر انحصار معنایی ندارد.

به گزارش داتیکا به نقل از ایرنا، هفته گذشته شورای رقابت بازار اینترنت ثابت را مصداق بازار انحصاری تشخیص داد و مرکز ملی رقابت را به تهیه دستورالعمل قیمت مکلف کرد تا دستورالعملی با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و نظرخواهی از سایر ذی‌نفعان، تهیه و جهت تصویب به شورای رقابت ارائه کند.

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران و در پاسخ به ایرنا درباره تصمیم شورای رقابت، گفت: به عقیده ما نظر شورای رقابت، کارشناسی نیست و در سازمان تنظیم مقررات گروهی را مامور کردم تا پاسخ لازم را برای این مصوبه تهیه کنند.

وی افزود: حتماً به این مصوبه اعتراض خواهیم کرد چرا که انحصاری در این بخش وجود ندارد. خصوصاً با آغاز پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، دیگر انحصار معنایی ندارد. این مسیر را دنبال خواهیم کرد.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست