پایان پشتیبانی واتس اپ از گوشی‌های قدیمی

اپلیکیشن واتس اپ یکی از پیام رسان‌های محبوب در سراسر دنیا به حساب می‌آید. در کشور عزیزمان نیز پس از کش و قوس‌هایی که برای تلگرام و موضوع فیلترینگ این مسنجر رخ داد، افراد زیادی به سمت واتس اپ کوچ کردند.

مسئولین واتس اپ در آخرین پستی که در بلاک خبری خود منتشر کرده‌اند، این موضوع را به اطلاع کاربران خود رسانده‌اند که این اپلیکیشن دیگر در دستگاه های قدیمی (گوشی هایی با سیستم عامل پایین تر Android 4.0.3 یا آی او اس ۹) پشتیبانی نخواهد شد.

البته این اتفاق از اول فوریه ۲۰۲۰ رخ خواهد داد و پس از این تاریخ، دیگر هیچ دستگاهی با شرایط یاد شده قادر به ثبت نام یا دریافت کد Verify نخواهد بود.

همچنین در صفحه پشتیبانی ذکر شده به این موضوع اشاره شده است که به دلیل عدم پشتیبانی از دستگاه‌های قدیمی و متوقف شدن توسعه برای این دستگاه‌ها، ممکن است برخی قابلیت‌های اپلیکشیشن واتس اپ با اختلال مواجه شده یا دیگر کارایی نداشته باشد.

در کنار این موارد، کاربران ویندوز فون از پایان امروز (۳۱ دسامبر به بعد)، قادر به استفاده از واتس اپ نخواهند بود. مایکروسافت به کاربران ویندوز فون توصیه کرده تا به منظور استفاده از واتس اپ، به سمت اندروید یا iOS کوچ کنند.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : خبر ویژه،فناوری ارتباطات

آخرین اخبار

فهرست