پدر عصبانی اینترنت یک شهر را از کار انداخت!

در یک اتفاق جالب پدری که می خواسته شب ها دسترسی فرزند خود به اینترنت را قطع کند موجب اختلال گسترده در شبکه تلفن همراه یک شهر شده است. اما چگونه یک نفر به تنهایی توانسته موفق به ایجاد چنین اختلال گسترده ای شود؟

به گزارش داتیکا به نقل از شهر سخت افزار، گزارش های منتشر شده حاکی از اقدام حیرت انگیز یک پدر برای محدود کردن دسترسی فرزند خود به اینترنت است که می تواند وی را راهی زندان کند. این مرد می خواسته اینترنت را در منزل خود شب ها مختل کند تا فرزند او قادر به گشت و گذار در اینترنت نباشد اما به طور اتفاقی موجب مختل کردن اینترنت بخش وسیعی از شهر محل سکونت خود در فرانسه شده است.

این مرد فرانسوی که هویت او اعلام نشده، تلاش کرده با استفاده از یک جمر سیگنال (مختل کننده) شب ها دسترسی فرزندش به اینترنت را مختل کند تا زودتر بخوابد. با این حال اقدام این مرد به طور ناخواسته باعث قطع گسترده دسترسی ساکنین شهر به اینترنت می شود. ظاهراً فرزند این مرد عصبانی به رسانه های اجتماعی وابستگی شدید داشته است.

با وجود اینکه استفاده از دستگاه هایی از این دست در فرانسه ممنوع است، اما هر ساله افراد زیادی به دلیل استفاده از آنها به حبس و پرداخت جریمه محکوم می شوند. در این مورد مشخص این مرد فرانسوی قصد داشته تنها اینترنت را در محدوده منزل خود مختل کند اما ظاهراً دستگاه Jammer مورد استفاده وی به حدی پرقدرت بوده که دسترسی ساکنین در آن منطقه را به طور گسترده مختل کرده است.

در نهایت گزارش همسایه ها در خصوص اختلال اینترنت با منشاء نامشخص به آغاز تحقیقات و کشف دستگاه جمر می انجامد. در گزارش های رسانه های محلی تاکید شده این مرد تصور نمی کرده کار او موجب اختلال گسترده در شبکه موبایل و اینترنت دست کم دو بلوک شهری شود.

ممکن است این مرد فرانسوی با 30,000 یورو جریمه و تا شش ماه حبس روبرو شود.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست