پوتین: روسیه احتمالا ارتباط خود را با اینترنت جهانی قطع می کند

رئیس جمهور روسیه در جلسه ای اعلام کرد در صورت اقدامات خصمانه علیه کشور ممکن است سرویس های اینترنت خارجی قطع شوند.

به گزارش داتیکا به نقل از مهر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته از احتمال مسدود کردن سرویس‌های اینترنت خارجی در روسیه در صورت اقدامات خصمانه علیه کشور خبر داد.

وی همچنین اشاره کرد در صورتیکه این کشور هیچ گزینه جایگزینی در اختیار نداشته باشد، محدودیت‌هایی علیه سرویس‌های اینترنت خارجی اعمال خواهد کرد.

او طی ملاقاتی با رسانه‌های روسی گفت: هنگامیکه سرویسی متعلق به خودمان را در اختیار داشته باشیم در صورت ایجاد شرایطی خاص، سرویس خارجی را محدود می‌کنیم. تصمیم ندارم به طور مصنوعی هیچ چیزی را قطع کنم اما هنگامیکه اقداماتی خصمانه انجام شود، مسدود کردن سرویس‌های خارجی را رد نمی‌کنم. اقدامات خصمانه علیه کشور ما غیرقابل قبول هستند.

به گفته رئیس جمهور روسیه سرویس‌های فناوری داخلی زیادی مانند یاندکس و سبربانک در این کشور وجود دارد که چشم انداز خوبی دارند.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: همکاران ما هنگامیکه یک گزینه جایگزین را رصد می‌کنند که در این بازار انحصاری ندارد، به شیوه متفاوتی عمل خواهند کرد.

دیمیتری مدودف رئیس هیأت امنیتی روسیه نیز در اوایل ماه فوریه اعلام کرد در صورتیکه اقدامات دشمنانه علیه روسیه انجام شود، احتمال دارد ترافیک اینترنت خارجی محدود شود. اما او در ادامه اشاره کرد وقوع چنین وضعیتی بعید است.

بسیار از مقامات روسیه نسبت به کنترل بخش قابل توجهی از فضای سایبری جهان توسط شرکت‌های فناوری بزرگ آمریکایی اظهار نگرانی کرده‌اند.

در همین راستا مدودف در اکتبر ۲۰۲۰ طی اظهار نظری گفت: سلطه این شرکت‌های فناوری چالش‌های خاصی ایجاد می‌کند. او همچنین اشاره کرد روسیه معتقد است هر کشور باید فضای سایبری خود را کنترل کند.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست