کاهش ۶.۳ درصدی قیمت بیت کوین به دنبال توییت جدید ایلان ماسک

یک توییت دیگر از ایلان ماسک بار دیگر باعث کاهش قیمت بیت کوین شد و قیمت این ارزرمز را را ۶.۳ درصد کاهش داد و به ۳۶ هزارو ۷۵۰ دلار رساند.

به گزارش داتیکا به نقل از دیجیاتو، ایلان ماسک در توییتی که هشتگ بیت کوین را کنار قلب شکسته نشان میداد که نشانه‌ای از جدایی او از بیت کوین قلمداد می‌شود. او این توییت را با منشن کردن توییت ترانه‌ای با عنوان « در پایان راه» اثری از لینکین پارک انجام داد که نشانه‌ای از جدایی کامل او از بیت کوین تعبیر می‌شود.

ماسک طی هفته‌های اخیر بارها با توییت‌ها و اظهارنظرهایش باعث افت قیمت بیت کوین شده است به خصوص بعد از آنکه اعلام کرد تسلا تصمیم گرفته دیگر بیت کوین را به عنوان ارز مورد معامله برای خرید خودروهای تسلا قبول نکند.

او به آلودگی محیط زیستی سرورهای تولید کننده بیت کوین به عنوان عامل اصلی این تصمیم اشاره کرده بود.

سقوط بیت کوین که مشهورترین رمزارز جهان است در نوع خود بی سابقه است قیمت این ارز دیجیتال از ۶۵ هزاردلار ار اواسط آوریل به حدود ۲۸ هزاردلار سقوط کرد اما طی هفته‌های اخیر کمی افزایش پیدا کرده بود.

بعد از تعلیق خرید تسلا با بیت کوین ماسک بعدا توییت دیگری زده بود که اینگونه تعبیر می‌شد هنوز یک نیم میلیارد دلاری که توسط تسلا بیت کوین خریداری شده را همچنان حفظ کرده است. با این حال گزارشهایی هم منتشر شده که نشان میدهد که در ماه آوریل تسلا ۱۰ درصد از بیت کوینی را که خریداری کرده بود فروخته است.

تکرار توییت‌ها و اشاره‌های ماسک به بیت کوین پرسش‌هایی را درباره دلایل حمله بنیانگذار تسلا به جهان رمزارزها مطرح کرده است.

بیت کوین طی سال گذشته ۲۸۰ درصد رشد داشته و در جایگاه دوم هم رمزارز اتر با ۱۰۰۰ درصد رشد داشته است.

برچسب‌ها : ،،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست