گزارش جدید Speedtest از کاهش سرعت اینترنت ثابت در ایران خبر می‌دهد

اسپیدتست ماهانه گزارشی را درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا طبق جدیدترین گزارش آن برای ماه سپتامبر 2023، سرعت اینترنت ثابت در ایران و همچنین رتبه کشورمان درزمینه اینترنت ثابت و موبایل کاهش یافته است.

در گزارش اسپیدتست برای ماه سپتامبر 2023، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در دنیا نسبت به گزارش آگوست اسپیدتست افزایش یافته است. میانگین سرعت اینترنت موبایل جهان از 43.19 مگابیت بر ثانیه، به 47.82 مگابیت بر ثانیه رسیده و میانگین سرعت اینترنت ثابت هم از 82.76 مگابیت بر ثانیه، به 85.31 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان سپتامبر 2023

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان سپتامبر 2023

 

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران
طبق گزارش اسپیدتست برای ماه آگوست، سرعت اینترنت ثابت در ایران کاهش و سرعت اینترنت موبایل افزایش یافته، بااین‌حال رتبه کشورمان هم در اینترنت ثابت و هم اینترنت موبایل کاهش را تجربه کرده است. سرعت اینترنت موبایل از 31.33 مگابیت گزارش قبلی، به 31.67 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته، اما رتبه ایران 3 پله کاهش داشته است و حالا در رتبه 75ام جهان قرار دارد.

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران سپتامبر 2023

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان سپتامبر 2023

برخلاف اینترنت موبایل، سرعت اینترنت ثابت در ایران کاهش یافته است. سرعت ثابت اینترنت کشورمان از 11.92 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 11.66 مگابیت بر ثانیه رسیده که همین موضوع باعث کاهش یک پله‌ای رتبه کشورمان شده است. حالا ایران در رتبه 153ام فهرست سریع‌ترین اینترنت ثابت جهان قرار دارد.

در سطح جهان، هنگ‌کنگ جای سنگاپور را گرفته است و حالا سریع‌ترین اینترنت ثابت جهان را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. میانگین سرعت اینترنت ثابت در هنگ‌کنگ برابر 265.17 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه‌های دوم و سوم به‌ترتیب سنگاپور با سرعت 259.11 مگابیت بر ثانیه و شیلی با سرعت 246.39 مگابیت بر ثانیه به‌چشم می‌خورند.

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان سپتامبر 2023

در بخش اینترنت موبایل، امارات همچنان با میانگین سرعت 211.58 مگابیت بر ثانیه در صدر فهرست قرار دارد. در رتبه دوم قطر به‌چشم می‌خورد و شیلی با دو پله صعود، در رتبه سوم خودنمایی می‌کند.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،خبر ویژه،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست