یک هزار و ۸۶۸ مدرسه استان اردبیل به شبکه ملی اطلاعات پیوست

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اعلام کرد: امسال یک هزار و ۸۶۸ مدرسه شامل ۷۶۹ واحد آموزشی شهری و یک هزار و ۹۹ مدرسه روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

به گزارش داتیکا به نقل از ایرنا، بهروز رزمی با اشاره به اتمام پروژه اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات و اهمیت این پروژه در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: پس از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، آموزش مجازی و از راه دور اهمیت ویژه‌ای یافت و بر این اساس امکانات و بستر لازم جهت برقراری اینترنت پرسرعت در مدارس شهری و روستایی استان فراهم شد.

وی مجموع اعتبار هزینه شده برای اتصال مدارس شهری و روستایی استان اردبیل به شبکه ملی اطلاعات را ۱۸۶ میلیارد ریال اعلام کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل همچنین افزود: برای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان، امسال در مجموع ۷۵ پروژه‌ ایجاد، راه‌اندازی و ارتقای سایت‌های ارتباطی با صرف یک هزار و ۳۵۸ میلیارد ریال در سطح استان اردبیل افتتاح شده است.

وی ایجاد و راه‌اندازی ۵۴ سایت جدید توسط اپراتور همراه اول و ارتقای ۱۴ سایت توسط این اپراتور به فناوری نسل سوم و چهارم و نیز بهره‌برداری از پنج سایت جدید ارتباطی توسط اپراتور ایرانسل و دو سایت جدید توسط اپراتور های‌وب را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد.

رزمی بیان کرد: امسال با صرف ۶۰ میلیارد ریال اعتبار، ۱۶۵ کیلومتر فیبر نوری نیز در سطح استان اردبیل اجرا شد و ۲ مرکز مخابراتی و هفت سایت ارتباطی به شبکه فیبر نوری متصل شده است.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تسهیل‌گری شرکت‌های نوپای این حوزه گفت: امسال ۵۲ شرکت نوپا، استارت آپ، شتاب‌دهنده و علاقه‌مند به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اردبیل در سامانه ایران نوآفرین ثبت نام کرده و از حمایت‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اضافه کرد: همچنین امسال ۶۵ استارت‌آپ حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در مراکز رشد، پارک علم و فناوری و شتاب‌دهنده‌های استان مستقر شده‌اند که از این تعداد، ۵۴ شرکت و استارت‌آپ در حوزه تولید محتوا و نرم افزار فعالیت دارند.

وی با اشاره به اخذ مجوز جدید از سوی ۳۰ دفتر پیشخوان شهری و ۳ دفتر ICT روستایی و در مجموع با فعالیت ۱۹۲ دفتر پیشخوان دولت و دفتر ICT روستایی در استان، گام مهمی برای تحقق دولت الکترونیک در استان و ارائه خدمات دستگاه‌های دولتی به مردم برداشته شده است.

هم اینک یک هزار و ۱۸ سایت ارتباطی با فناوری ۲G، ۷۹۲ سایت با فناوری ۳G و ۷۲۷ سایت با فناوری ۴G در استان اردبیل فعال است.

هم اکنون ۹۳.۴۷ درصد جاده‌های استان اردبیل و ۹۲ درصد جمعیت این استان تحت پوشش تلفن همراه قرار دارند.

همچنین تمامی ۳۱ شهر استان دارای اینترنت پرسرعت ۴G است و مطابق با آمار ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ضریب نفوذ اینترنت در این استان به ۷۸ درصد افزایش یافته است.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست