یک چهارم ارتش بریتانیا تا دهه ۲۰۳۰ احتمالا از ربات‌ها تشکیل می‌شود

یکی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح بریتانیا گفت تا دو دهه آینده ربات‌ها به عضو مهمی از ارتش بریتانیا تبدیل خواهند شد و ممکن است ۳۰ هزار تای آن‌ها همردیف سربازان در خط مقدم یا عقب‌تر از آن فعالیت کنند.

به گزارش داتیکا به نقل از دیجیاتو،  جنرال «نیک کارتر» رییس ستاد مشترک ارتش انگلیس اعلام کرد تا سال ۲۰۳۹ بخش بزرگی از ارتش این کشور را ربات‌های خودران یا کنترل از را دور تشکیل خواهند داد. وی افزود ممکن است ارتش بریتانیا در آن زمان ۱۲۰ هزار نیرو داشته باشد که ۳۰ هزار تای آن‌ها را ربات‌ها تشکیل می‌دهند.

آنطور که «گاردین» گزارش می‌کند، ارتش بریتانیا سال هاست برای جذب نیرو با مشکل مواجه است و در حال حاضر بیش از ۷۳ هزار عضو دارد که کمتر از حداقل ۸۲ هزار نفر تعیین شده توسط مقامات این کشور است.

بریتانیا می‌خواهد به کمک فناوری‌ها و ربات‌ها تا حدی خلاء کمبود نیروی انسانی را جبران کند و تقریباً تمام نیروهای مسلح این کشور به نوعی درگیر پروژه‌های تحقیقاتی برای ساخت پهپادهای کوچک یا خودروهای کنترل از را دور مسلح یا شناسایی بوده‌اند. وزارت دفاع بریتانیا تأکید می‌کند که پهپادها باید به گونه‌ای ساخته شوند که فقط سربازان بتوانند اسلحه آن‌ها را شلیک کنند.

ارتش بریتانیا بوسیله فناوری‌های جدید در پی توانمندسازی نیروهای مسلح بریتانیا است. یکی از این فناوری‌ها پهپاد هوشمند i9 است که شش موتور داشته و قابلیت حمل شاتگان را دارد. این پهپاد که از راه دور کنترل می‌شود، برای پاکسازی ساختمان‌ها در محیط‌های شلوغ شهری ساخته شده که معمولاً آمار تلاف در آن‌ها بیشتر است. سلاح این پهپاد طبق سیاست وزارت دفاع بریتانیا که پیشتر گفته شد، فقط توسط اپراتور انسانی شلیک می‌کند.

ارتش بریتانیا قصد دارد در آینده پهپاد i9 را ارتقا داده و به آن توانایی از کار انداختن پهپادهای دشمن با ضربه زدن به آن‌ها در آسمان را بدهد و از جایگزینی شاتگان با مسلسل و راکت انداز خبر داده است.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،لبه دانش

آخرین اخبار

فهرست