۱۳۸ طرح مخابراتی مازندران آماده بهره‌برداری است

مدیر مخابرات منطقه مازندران از افزایش پهنای باند مراکز مخابراتی تمامی شهرستان‌های استان با بهره‌برداری از ۱۳۸ طرح از فردا یکشنبه خبر داد.

به گزارش داتیکا به نقل از ایرنا، رسول علی اصغر پور گفت که این طرح های مخابراتی با سرمایه‌گذاری حدود یک‌هزار میلیارد ریالی در استان به سرانجام رسیده و فردا با حضور استاندار بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزایش پهنای باند در مراکز مخابرات مازندران را از اقدامات ضروری برای رسیدن به اجرای طرح های دولت الکترونیک و ارائه خدمات الکترونیک در حوزه های گردشگری ، صنعت ، کشاورزی ، خدمات و بویژه تجارت الکترونیک برشمرد و افزود : برای اجرای این برنامه ها باید زیر ساخت های مخابراتی در مازندران ارتقاء می یافت که با افتتاح این پروژه ها به این اهداف در استان می رسیم.

مدیر مخابرات مازندران گفت : علاوه بر افزایش پهنای باند مخابراتی تمامی شهرستان ها ، شبکه های مخابراتی روستایی استان هم با اجرای این طرح ها نوسازی و بهسازی و سوئیج های مخابرات شهری تعویض شده است.

اصغرپور بیشترین طرح های مخابراتی آماده افتتاح را مربوط به شهرستان ساری با سرمایه گذاری ۳۱۰ میلیارد ریالی اعلام کرد .

وی گفت : فیبر نوری ۵۰ کیلومتری تپه « لارما » به « مرگاو » ساری از جمله طرح هایی است که فردا بهره برداری می شود.

مدیر مخابرات مازندران با اعلام این که دولت تدبیر و امید از یک سال پیش تاکنون برای دسترسی ساکنان روستاهای دوردست و کم جمعیت استان به تلفن همراه و اینترنت در قالب طرح خدمات عمومی دولت بیش از هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است ، افزود : ورود کرونا، شرایط استفاده از اینترنت را در کشور تغییر داد و دو سرویس « وی دی اس ال » ( vdsl ) و « اف تی تی اچ » ( ftth) در مازندران به نقطه مطلوبی رسیده است و اکنون حدود ۲۰ هزار مشترک در این دو سرویس فعال هستند.

اصغر پور با اظهار این که طرح های توسعه ای زیرساختی مخابرات سبب تسهیل در دادن خدمات به مردم ، سرعت بخشی و صرفه جویی در وقت ، کاهش هزینه ها و رونق اقتصادی می شود ، گفت : در حال حاضر ۱۵۷ هزار مشترک اینترنت خانگی در استان مازندران فعال هستند و استان حدود ۲ میلیون مشترک تلفن همراه با استفاده از سیمکارت دارد که از اینترنت همراه استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری ارتباطات

آخرین اخبار

فهرست