آیا توییتر رفع فیلتر شده است؟

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند که دسترسی به توییتر بدون استفاده از نرم‌افزارهای تغییر آی پی برایشان فراهم شده است. ظاهرا این موضوع هم شامل اپراتورهای سیار و هم کاربران سرویس‌دهنده‌های اینترنت ثابت خانگی می‌شود. روابط عمومی وزارت ارتباطات در پاسخ به پیگیری دیجیاتو اظهار بی‌اطلاعی کرد.

به گزارش داتیکا به نقل از دیجیاتو، در روزها و مخصوصا ساعات اخیر بعضی کاربران می‌گویند که توییتر بدون نیاز به تغییر آی پی به طور تمام و کمال برایشان باز می‌شود. با این وجود عده‌ای دیگر می‌گویند که بدون استفاده از نرم‌افزار تغییر آی پی، تنها متن‌ نوشته‌ها برایشان بارگذاری شده و تصاویر و ویدیوها به نمایش در نمی‌آیند.

این موضوع در حالی اتفاق افتاده که در ماه‌های اخیر بارها در مورد رفع فیلتر سایت‌ها و سرویس‌های فیلتر شده برای بخشی از اقشار جامعه نظراتی از سوی مسئولان مختلف مطرح شده بود. مشخص نیست اتفاق کنونی ارتباطی به این موضوع دارد یا خیر، اما در ماه‌های اخیر موضوعی که تحت عنوان «فیلترینگ طبقاتی» از آن یاد شده بود به شدت از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی به نقد کشیده شد.

دو ماه پیش شرکت ارتباطات زیرساخت، احتمال رفع فیلتر بعضی وبسایت‌ها و سرویس‌های فیلتر شده در کشور برای اقشار خاصی از جامعه را تأیید و مطرح کرد.

فروردین ماه بود که «سجاد بنابی» عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، تایید کرد که چنین طرحی برای رفع فیلتر بعضی سایت‌ها برای برخی از اقشار جامعه وجود دارد. او در همین رابطه توضیح بیشتری نداده بود و صرفاً به دیجیاتو گفت که انتشار جزئیات بیشتر درباره رفع فیلتر بر عهده دادستانی کل کشور و کمیته تعیین مصادیق مجرمانه (کارگروه فیلترینگ) است. بنابی همچنین تأکید کرده بود که ارتباط این موضوع با مواردی چون VPN‌ قانونی و طبقه‌بندی شدن اینترنت برای اقشاری از جامعه تنها پس از انتشار جزئیات دقیق‌تر مشخص خواهد شد که البته پس از دو ماه و در پایان کار دولت فعلی، این جزئیات و اطلاعات منتشر نشده‌اند.

در حال حاضر نیز مشخص نیست کاهش محدودیت دسترسی به توییتر مربوط به اختلال در فیلترینگ است یا تصمیمی برای رفع فیلتر آن وجود دارد. مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز در گفتگو با دیجیاتو نیز از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد. با این حساب باید منتظر بمانیم و ببینیم که وضعیت در ادامه به چه صورت پیش خواهد رفت. به محض انتشار جزئیات بیشتر این خبر را به‌روزرسانی کرده و شما را در جریان آخرین تغییرات خواهیم گذاشت.

آیا شما هم می‌توانید بدون استفاده از نرم‌افزار تغییر آی پی به توییتر وارد شوید؟ پاسخ خود و سرویس‌دهنده‌ای که از آن استفاده می‌کنید را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست