افزایش فعالیت‌های هوآوی در حوزه‌های هوش مصنوعی و رایانش ابری

بر اساس گزارش‌های جدید منتشرشده از مجموعه هوآوی، «ریچارد یو» قرار است به عنوان ریاست دو واحد از مجموعه هوآوی انتخاب شود. این مدیر ارشد از ۷ فوریه ۲۰۲۱ میلادی به صورت رسمی پست‌های جدید در بخش‌های هوش مصنوعی و رایانش ابری را بر عهده خواهد گرفت.

به گزارش داتیکا به نقل از آی تی ایران، «ریجارد یو» مدیر فعلی بخش مصرف‌کنندگان هوآوی (تولید گوشی هوشمند، تبلت و…) است و یکی از افراد موثر در تبدیل کردن هوآوی به یکی از بازیگران اصلی صنعت گوشی هوشمند ظرف فقط ۱۰ سال، بوده است.

با توجه به اهمیت دو بخش جدید برای هوآوی و این نکته مهم که این دو بخش به نوعی آینده بشریت و شیوه زندگی او را شکل خواهند داد، هوآوی یکی از بهترین مدیران خود را برای رهبری این حوزه‌ها انتخاب کرده است.

او تا کنون به نوعی چهره ثابت این کمپانی در رویدادها و رونمایی‌های مختلف نیز بوده و تعدادی از بهترین گوشی‌های هوشمند هوآوی از جمله سری P 40 و سری Mate 40 توسط وی به جهان معرفی شده است.

در تحلیل این اتفاق، «کیتی فوک» (Kitty Fok)، مدیر IDC چین معتقد است که هوش مصنوعی و رایانش ابری، مهم‌ترین زمینه‌های رشد جهان در سال‌های آینده خواهد بود. شرکت IDC یکی از برترین‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و رویدادهای مرتبط با آن در چین است.

به گفته «فوک» تمرکز بیشتر و سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی و رایانش ابری، یک استراتژی مهم برای هوآوی به حساب می‌آید و می‌تواند در آینده فرصت‌های بسیاری را در اختیار این شرکت بگذارد.

در توضیحی کوتاه، هوش مصنوعی عبارت است از علم هوشمندسازی دستگاه‌ها، نرم‌افزارها و بسیار از محصولات دیگر به شکلی که این محصولات خود توانایی تصمیم‌گیری داشته و بدون نیاز به انسان از عهده انجام کارها برآیند.

برای مثال در آینده نه چندان دور خودروها به کمک هوش مصنوعی و بدون نیاز به راننده در خیابان‌ها حرکت خواهند کرد.

در رایانش ابری، قسمت عمده عملیات محاسبه و پردازش کامپیوتری مورد نیاز شما، در یک سرور قدرتمند خارجی انجام شده و نتایج آن برای استفاده به کامپیوترهای محلی ارسال می‌شوند. با این روش بدون نیاز به سرمایه‌گذاری زیاد بر روی بخش سخت‌افزاری و ساخت آن سرور قدرتمند، می‌توان از نتیجه کار به صورت اینترنتی استفاده کرد.

برای مثال شما می‌توانید به جای هزینه زیاد و خرید تعداد زیادی سیستم کامپیوتری قدرتمند برای شرکت خود فقط از تعدادی درگاه اینترنتی ارزان استفاده کنید که به صورت اینترنتی همان قدرت سخت‌افزاری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هوآوی در زمینه‌های مختلف مانند طراحی و تولید گوشی‌های هوشمند و توسعه شبکه‌های مخابراتی، توانمندی زیادی از خود نشان داده است. حالا باید دید در حوزه‌های انقلابی جدید مانند هوش مصنوعی و رایانش ابری چه حرفی برای گفتن دارد.

برچسب‌ها : ،،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،لبه دانش

آخرین اخبار

فهرست