امکان استفاده از بیت کوین به «اپل پی» افزوده شد

رمزارزها به ویژه بیت کوین در ماه‌های گذشته مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند و قیمت آن‌ها افزایش سرسام‌آوری داشته. حالا کاربران کیف پول بیت کوین مسترکارت پیش پرداخت «BitPay» می‌توانند کارت خود را به اپل Wallet اضافه کنند و از بیت کوین برای خریدهای آنلاین و فیزیکی درون «اپل پی» استفاده کنند.

به گزارش داتیکا به نقل از دیجیاتو، کیف پول BitPay نه تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند، بلکه می‌توان توسط آن از رمزارزهای دیگری مانند اتریوم و بیت کوین کش هم استفاده کرد. علاوه بر این، BitPay از استیبل کوین‌ها هم پشتیبانی می‌کند.

BitPay می‌خواهد تا اواخر ماه آینده میلادی از «گوگل پی» و «سامسونگ پی» هم پشتیبانی کند. مدیرعامل این کمپانی، «استفان پیر» در بیانیه‌ای از پشتیبانی این سرویس‌ها از کارت BitPay خبر داده:

«اپ BitPay Wallet هزاران مشتری دارد که از کارت BitPay استفاده می‌کنند. اپل پی و در آینده گوگل و سامسونگ پی استفاده از این کارت را در مناطق بیشتر ساده‌تر می‌کنند.»

برای اینکه کاربران بتوانند کارت خود را به کیف پول اپل اضافه کنند، باید جدیدترین نسخه BitPay را دریافت کنند.

در کنار پشتیبانی از بیت کوین در کیف پول اپل، چند روز پیش گزارشی به این موضوع اشاره داشت که کوپرتینویی‌ها باید یک صرافی رمزارز اختصاصی راه‌اندازی کنند. با توجه به کاربران میلیونی اپل Wallet، چنین اقدامی می‌تواند منجر به درآمد ۴۰ میلیارد دلاری شود.

در صورتی که اپل وارد این بخش از بازار شود، قیمت ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین احتمالا افزایش چشمگیری خواهد داشت. بیت کوین که هم اکنون قیمتی نزدیک به ۴۸ هزار دلار دارد، از چندین روز پیش و با انتشار خبر سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا، مورد توجه بیشتری قرار گرفته و به رشد ارزش خود ادامه می‌دهد.

دیروز با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به ۴۹ هزار دلار، ارزش بازار رقیق شده این رمزارز شامل بیت‌ کوین‌های استخراج نشده به بیش از ۱ تریلیون دلار رسید که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست