بیت‌کوین به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کرد

قیمت بیت‌کوین امروز ۲۹ اردیبهشت با ۱۲ درصد کاهش به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کرد و در زمان نوشتن این گزارش در محدوده ۳۸هزار دلار معامله می‌شود. ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر دچار افت شده‌اند و در حال حاضر بیت‌کوین نسبت به ۲۰۰ روز گذشته پایین‌ترین قیمت را دارد. همچنین طبق داده‌های بازار ارز دیجیتال، بیشتر رمزارزها در ۲۴ ساعت گذشته افت ۱۰ درصدی را تجربه کرده‌اند.

به گزارش داتیکا به نقل از آی تی ایران، به گفته کارشناسان در سایت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) یکی از دلایل افزایش ریزش، تازه‌واردان به بازار بیت‌کوین هستند که به علت ترس اقدام به فروش بیت‌کوین‌های خود کرده‌اند.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی ۱.۹۱۲ تریلیون دلار بوده که نسبت به روز گذشته ۱۲.۴۶ درصد افت داشته است. همچنین طبق آمارهای منتشر شده هم‌اکنون بیت‌کوین ۳۸ درصد و اتریوم ۱۸ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی را در اختیار دارند. ۳۱۰.۹۹۳ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت گذشته معامله شده است که بیشترین معامله هم مربوط به خرید و فروش تتر بوده است.

به گفته کارشناسان در ابتدا، یکی از مهم‌ترین دلیل کاهش شدید قیمت بیت‌کوین توییت‌های ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا بود که اعلام کرد به علت مصرف زیاد انرژی زیاد بیت‌کوین و نگرانی‌های زیست‌محیطی این رمزارز را از روش‌های پرداخت در تسلا کنار خواهد گذاشت. ۱۳ اردیبهشت پس از انتشار توییت ماسک، طبق داده‌های تریدینگ ویو قیمت بیت کوین تقریباً ۱۳ درصد یا بیش از ۷.۰۰۰ دلار در صرافی کوین بیس کاهش یافت. اما پیام مدیرعامل تسلا برای برخی از رمزارزها رشد مثبت به همراه داشته و دو رمزارز کاردانو و پالیگان از هفته گذشته ۱۵ تا ۳۰ درصد رشد داشته‌اند.

به گفته کارشناسان این حوزه یکی از دلایل رشد این دو رمزارز این است که هر دو آن‌ها از الگوریتم اجماع اثبات سهام برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کنند که نسبت به بیت کوین مصرف انرژی به‌شدت پایین‌تری دارد.

با این‌حال کاردانو نسبت به ۲۴ گذشته یک کاهش ۱۹ درصدی داشت و در حال حاضر با قیمت ۱.۷۰ دلار معامله می‌شود. اما پالیگان همچنان رشد خود را حفظ کرده و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته رشد ۸ درصدی داشته است که با قیمت ۲.۳۴ دلار معامله می‌شود.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست