تکاپوی سامسونگ برای دستیابی به سهم هواوی از بازار موبایل

سامسونگ قصد دارد موبایل «گلکسی S۲۱» را یک ماه زودتر و در ژانویه عرضه کند تا سهم هواوی از بازار جهانی موبایل را به دست بیاورد.

به گزارش داتیکا به نقل از مهر، شرکت سامسونگ احتمالا موبایل های پرچمدار گلکسی S را حدود یک ماه زودتر از موعد معین رونمایی کند. به گفته ۳ منبع آگاه، دلیل این امر به دست آوردن سهم هواوی از بازار موبایل و حفظ رقابت با اپل است.

در همین راستا سامسونگ مشغول تدارک مقدمات عرضه موبایل «گلکسی S۲۱» در اواخر ژانویه ۲۰۲۱ میلادی است. حال آنکه این شرکت سری پرچمدار S۲۰ را در اوایل مارس سال جاری عرضه کرد.

پیش از بالاگرفتن تنش های تجاری میان چین و آمریکا و قرار گرفتن هواوی در فهرست سیاه وزارت بازرگانی این کشور، شرکت چینی موقعیت سامسونگ به عنوان بزرگترین تولید کننده موبایل جهان را به چالش کشیده بود.

همچنین در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ میلادی هواوی به جای سامسونگ بزرگترین تولید کننده موبایل جهان شد. اما به دلیل تحریم های آمریکا سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری میلادی دوباره بزرگترین تولید کننده موبایل جهان شد و جایگاه خود را از هواوی پس گرفت.

البته سامسونگ علاوه بر هواوی با رقابت روزافزون با شرکت های چینی مانند شیائومی و اپو روبرو است. این شرکت ها نیز سعی دارند سهم هواوی از بازار موبایل را به دست بیاورند.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،موبایل و تبلت

آخرین اخبار

فهرست