اخبار عمومی

جریمه ۶۱/۷ میلیون دلاری آمازون در پی نقض مفاد توافق آمازون و فلکس در سال ۲۰۱۶

شرکت آمازون به علت سهل انگاری در زمینه پرداخت انعام به رانندگان شرکت خدماتی فلکس که در زمینه تحویل کالاهای آن همکاری می‌کنند، ۶۱.۷ میلیون دلار جریمه شد.

به گزارش داتیکا به نقل از مهر، کمیسیون فدرال تجارت آمریکا دیروز اعلام کرد علت این جریمه نقض مفاد توافق آمازون و فلکس در سال ۲۰۱۶ بوده است. بر این اساس آمازون قرار بود به مالکان خودروهای فلکس که بسته‌های پستی آمازون را تحویل می‌دادند ساعتی بین ۱۸ تا ۲۵ دلار و نیز مبلغی انعام پرداخت کند.

اما آمازون در همان سال شرایط پرداخت خود به رانندگان فلکس را تغییر داد و مبلغ انعام توافق شده را پرداخت نکرد. به دنبال دو سال و نیم کشمکش میان رانندگان فلکس و آمازون سرانجام آمازون به علت نقض توافق به پرداخت جریمه قطعی محکوم شد.

آمازون نه تنها تغییر توافق با رانندگان فلکس را به اطلاع آنها نرساند، بلکه تلاش کرد با مبهم سازی شرایط قرارداد دوجانبه این تصور را در رانندگان ایجاد کند که انعام مورد توافق دو طرف به آنها پرداخت شده است. این شرکت تنها زمانی از فریب رانندگان فلکس دست برداشت که مطلع شد کمیسیون فدرال تجارت آمریکا تحقیقاتی را در مورد عملکرد آن آغاز کرده است.

غرامت ۶۱.۷ میلیون دلاری آمازون به رانندگان متضرر شده پرداخت می‌شود و این شرکت موظف است مبلغ غرامت در نظر گرفته شده برای هر یک از این افراد را به طور شفاف اعلام کند. همچنین آمازون از این پس موظف است سیاست‌های پرداخت خود را به طور شفاف به رانندگان فلکس اعلام کند.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی

آخرین اخبار

فهرست