رکوردشکنی دبی‌کوین

با توجه به رواج روزافزون ارزهای دیجیتال، امیر دبی هم برای خود در این زمینه برنامه‌هایی را طرح‌ریزی کرده که با استقبال گسترده‌ای از سوی علاقه‌مندان رمزارز روبه‌رو شده است.

به گزارش داتیکا به نقل از روزنامه همشهری، توکن دیجیتال «دبی‌کوین» با حروف اختصاری DBIX که توسط یک شرکت فناوری راه‌اندازی شده است، ظرف 24ساعت توانست نسبت به نخستین روز از راه‌اندازی‌اش حدود هزار درصد رشد داشته باشد.

به‌نظر می‌رسد برنامه اصلی این ارز دیجیتال، ورود به بازارهای تجاری کشورهای عربی و توسعه بیشتر در این بازارها باشد. نام دبی‌کوین در تعدادی از پلتفرم‌های تجاری دیده شده است، اما پس از مدتی که از راه‌اندازی آن گذشت، مشاهده شد که بسیاری اقدام به حذف معاملات این ارز دیجیتال کردند. یکی از آنها CoinMarketCap بود که دفتر مرکزی آن در دبی قرار دارد و در بازارهای جهانی یک پیشرو در عرصه ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. در عین حال، Crypto.com، ارز دیجیتال دبی‌کوین را در فهرست خود یک دلار و 13سنت ذکر کرده که این موضوع نشان‌دهنده افزایش چشمگیر 1114درصدی است. نکته جالب‌توجه این است که این ارز در روز پنجشنبه تنها 17سنت قیمت داشت. همچنین گفته شده عرضه این رمزارز در جهان، 4میلیون ‌و 260هزار و سرمایه بازار آن 4میلیون‌ و 840هزار دلار است.

طبق گزارش‌های منتشرشده در رسانه‌های مختلف، رمزارز دبی‌کوین مبتنی بر یک سیستم بلاک‌چین عمومی است، به این معنی که حساب‌های شماره‌گذاری بلاک‌چین پشت این ارز توسط مردم حفظ خواهد شد و با استخراج آن می‌توان سکه‌های جدیدی را ایجاد کرد. دبی‌کوین توسط شرکت فناوری «عربین‌چین» (Arabianchain Technology) مستقر در امارات راه‌اندازی شد که ادعا می‌شود نخستین بلاک‌چین عمومی در جهان عرب به‌حساب می‌آید. این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی درخصوص ارز دیجیتالی که راه‌اندازی کرده است، گفت: «دبی‌کوین به‌زودی می‌تواند برای پرداخت طیف وسیعی از کالاها و خدمات از طریق فروشگاه‌ها و همچنین درگاه‌های خرید آنلاین مورد استفاده قرار بگیرد، با این هدف که این ارز دیجیتال به جای پول‌های سنتی مورد حمایت بانک قرار بگیرد. گردش ارز جدید دیجیتال توسط خود شهر و کارگزاران مجاز کنترل خواهد شد.»

 

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست