کسب و کار

تسهیلات جدید برای شرکت‌های دانش‌بنیان

دانش بنیان

داتیکا- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از ارائه دو تسهیلات جدید سرمایه در گردش این صندوق به شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

به گزارش داتیکا، به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی‌فر در نشست خبری امروز صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را سرمایه در گردش دانست و افزود: برای این منظور دو تسهیلات مالی جدید در نظر گرفته شده است.

وی در این باره توضیح داد: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند تا ۷۰ درصد میزان فروش دانش‌بنیان سال قبل خود را از بانک‌های همکار در شبکه بانکی صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت‌ کنند.

وی تعداد شرکت‌های همکار با این صندوق را ۸ بانک ذکر کرد و گفت: این تسهیلات از محل اهرمی کردن تسهیلات صندوق در بانک‌ها پرداخت می‌شود.

ملکی‌فر خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۸۷۹ میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده و ۱۳۸۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی سرمایه در گردش بوده است.

معاون توسعه صندوق نوآوری با اشاره به تسهیلات دوم این صندوق، گفت: با توجه به افزایش تقاضای شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه دریافت تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات جدید دیگری با عنوان تسهیلات سرمایه در گردش فوری تعریف شده است.

به گفته وی، سقف این تسهیلات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

ملکی‌فر ادامه داد: در صورت مثبت بودن عملکرد، شرکت‌ها می‌توانند سالی دوبار از این تسهیلات با نرخ ۱۱ درصد بهره‌مند شوند.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : کسب و کار

آخرین اخبار

فهرست