مودم ۱۰ گیگابیتی ۵G‌ کوالکام در آیفون‌های جدید به کار خواهد رفت

کوالکام از مودم ۵G خود رونمایی کرد. اسنپدراگون X۶۵ جدید سرعت انتقال داده را به ۱۰ گیگابیت در ثانیه می‌رساند و سمصرف باتری را نیز کاهش می‌دهد.

به گزارش داتیکا به نقل از آی تی ایران، در بیانیه منتشر شده روز سه شنبه، سازنده این تراشه مستقیما شااره نکرده که این مودم مختص محصولات اپل است یا خیر، اما از آنجایی که آیفون ۱۲ از مودم Snapdragon X۵۵ Qualcomm برای ۵G استفاده می‌کند و همچنین دو شرکت توافق‌نامه تهیه چیپست چند ساله با یک‌دیگر دارند، این اتفاق خیلی هم بعید نیست.

X55 حداکثر سرعت دانلود ۷.۵ گیگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد و X۶۵ افزایش سرعت ۳۳.۳ درصدی را به همراه خواهد داشت.

مشخصات Snapdragon X۶۵
مودم جدید G5 از فرکانس‌های زیر ۶ گیگاهرتز و mmWave پشتیبانی می‌کند که هر دو مورد نیاز هستند چون برای استفاده از ۵G از طیف گسترده‌ای از فرکانس‌ها استفاده می‌شود. باند زیر ۶ گیگاهرتز در بین دیوارها عملکرد بهتری دارد و از طرفی mmWave به طور قابل توجهی سریع‌تر است.

کوالکام، مودم X۶۵ را بر پایه صرفه جویی در مصرف انرژی ساخته است و نوید «دوام باتری تمام روز» را داده ‌است. همچنین شرکت ادعا کرده که این تراشه باعث می‌شود مودم گرمای کمتری تولید کند.

مودم ۵G برای آیفون۲۰۲۱؟
سازندگان موبایل هم‌اکنون می‌توانند برای آزمایش از اسنپدراگون X۶۵ استفاده‌کنند و کوالکام پیش بینی کرده‌است تا اواخر سال ۲۰۲۱ از این تراشه در موبایل‌ها استفاده ‌شود. احتمالا اپل نیز از این تراشه در آیفون ۱۳ خود استفاده خواهد کرد.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،موبایل و تبلت

آخرین اخبار

فهرست