چطور بفهمیم کامپیوترمان کنترل می شود؟

اگر فکر می‌کنید در حال حاضر کامپیوترتان توسط شخص دیگری کنترل می‌شود، همین حالا اینترنت کامپیوتر خود را خاموش کنید.

به گزارش داتیکا به نقل از اقتصادآنلاین، با پی بردن به این موضوع که کامپیوترتان توسط شخص دیگری کنترل می شود ممکن است وحشت زده شوید، اما وحشتناک تر از آن این است که حتی ممکن است متوجه کنترل شدن کامپیوترتان نشوید. به هر حال این اتفاقی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیاید. این موضوع می تواند بسیاری از برنامه ریزی‌های روزانه شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

کنترل شدن کامپیوتر به این معنا است که شخصی از مدت ها قبل برای کنترل کردن فعالیت های شما تلاش کرده است و حالا از تمام فعالیت های کامپیوترتان خبر دارد. کسانی که کامپیوتر اشخاص مختلف را کنترل می کنند می توانند رمز عبور، جزئیات حساب های بانکی، عکس های ذخیره شده و… را بدزدند.

۱- از یک نرم افزار ضد جاسوسی استفاده کنید
بعد از نصب نرم افزار‌های ضد جاسوسی، در صورتی که مورد مشکوکی مشاهده شود، این نرم افزار‌ها هشدار‌های لازم را به کاربران می‌دهند تا اقدامات هکر‌ها را بلاک کنند و یا حتی ممکن است خود نرم افزار این اقدامات را از قبل بلاک کرده باشد.

۲- کانکشن‌های فعال با اینترنت کامپپوتر خود را بررسی کنید
نرم افزار‌ها TCPView یکی از بهترین برنامه‌های ویندوزی است که این کار را برای کاربران انجام می‌دهد و به کمک این نرم افزار می‌توانید از تمام فرایند‌های کامپیوتری که به یک ادرس خاص متصل هستند باخبر شوید.

۳- پورت‌های شبکه‌ای باز را بررسی کنید
پیشنهاد می‌کنیم از نرم افزار‌های مخصوص برای بررسی پورت‌های باز کامپیوتر خود استفاده کنید. برای بستن پورت‌های باز می‌توانید در روتر کامپیوتر Log In کنید و یا با استفاده از برنامه Firewall، آن‌ها را بلاک کنید.

۴- برنامه‌های نصب شده روی کامپیوتر را بررسی کنید
به طور مرتب به بررسی برنامه‌های نصب شده روی کامپیوتر خود بپردازید و در صورت مشاهده برنامه مشکوک، سریعا آن برنامه را حذف کنید. برای این کار می‌توانید از نرم افزار IObit Uninstaller استفاده کنید.

۵- امنیت وای فای خود را بالا ببرید
به گزارش پلیس فتا، اگر برای متصل شدن به اینترنت در کامپیوتر یا لپ تاپ خود از وای فای استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم که حتما رمز عبور مطمئنی برای آن انتخاب کنید.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،خبر ویژه،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست