شیائومی از فناوری Air Charge برای شارژ بی‌سیم گجت‌ها از فاصله چند متری رونمایی کرد

فناوری «Mi Air Charge» شیائومی بر خلاف پدهای شارژ فعلی قادر است چندین دستگاه را به صورت همزمان در شعاع چند متری با توان ۵ واتی شارژ کند.

به گزارش داتیکا به نقل از دیجیاتو، پدهای شارژ کنونی هرچند عنوان بی‌سیم را یدک میکشند اما واقعیت این است که کارایی آنها تفاوت چندانی با کابل‌ها ندارد و حتی از برخی جهات محدودتر هستند. شیائومی برای تغییر این رویه از فناوری Mi Air Charge رونمایی کرده که بدون نیاز به تماس فیزیکی با گجت‌ها و از فاصله چند متری می‌تواند آنها را با توان ۵ واتی شارژ کند. به گفته این شرکت موانع فیزیکی اختلالی در این روند ایجاد نخواهند کرد و علاوه بر موبایل و تبلت با ساعت یا مچ‌بندهای هوشمند نیز سازگاری دارد.

هدف شیائومی از توسعه این فناوری تبدیل اتاق‌ها به فضایی کاملا بی‌سیم است که در آن همه اشیا هوشمند از جمله موبایل، اسپیکر، لوازم خانگی و غیره بدون نیاز به کابل‌‌های متعدد انرژی مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. با این حال شیائومی تاکید کرده امسال از عرضه تجاری دستگاه‌های بهره ‌مند از این فناوری خبری نخواهد بود.

اساس این تکنولوژی شارژ بی‌سیم، موقعیت‌یابی فضایی و مخابره انرژی است که در آن پیل شارژ ایزوله‌ ساخت شیائومی با ۵ آنتن تداخل فاز مکان ثبات یا متحرک موبایل را تشخیص داده و با تکیه بر آرایه کنترل فاز شامل ۱۴۴ آنتن، امواج میلیمتری را از طریق بیم‌فرمینگ یا شکل‌دهی پرتور مستقیما به سمت موبایل ارسال می‌کند.

این شرکت دستگاه گیرنده را نیز به آرایه‌ای از آنتن‌های مینیاتوری مجهز کرده است. این بخش شامل آنتن راهنما برای ارسال اطلاعات مکانی با حداقل مصرف انرژی و آرایه‌ای از ۱۴ آنتن دیگر برای دریافت سیگنال موج میلیمتری و تبدیل آن به انرژی الکتریکی با کمک پیل شارژ و مدار رکتی‌فایر می‌شود.

شیائومی پیش از این هم با معرفی فناوری شارژ بی سیم ۸۰ واتی توان مهندسی خود را در این زمینه نشان داده است. گسترش این فناوری جدید نیز به اکوسیستمی گسترده از دستگاه‌ها نیاز دارد که خارج از توان شیائومی نیست.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،موبایل و تبلت

آخرین اخبار

فهرست